Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
3 Sep
ENG45  0

Yeni bir dil öğrenmenin nedenleri

 

 

Neden yeni diller öğreniyoruz?

Yeni bir dil öğrenmek için pek çok sebep var ve her gün de bu sebepler artıyor. Her öğrencinin yeni bir dil öğrenmek için özel bir nedeni vardır. Bu nedenlerin en iyilerinden bazılarını tartışalım:

1) iş fırsatlarının artırılması

Yeni bir dil öğrenmek, sizin için binlerce fırsat yaratacak ve bu fırsatlar sadece freelancingi içermiyo. Aynı zamanda farklı dillerde konuşabiliyorsanızsa gelir elde etmenin birçok yolu var. Günümüzde, farklı dilleri bilen insanlar tarafından ticari sektörlerde geliştirilmesi gereken birçok şirket var.

2) Beyni hızlandırır.

2 veya daha fazla dilde konuşabiliyorsanızsa, beyin ve hafıza ile ilgili birçok hastalıktan uzak durduğunuzu  kesinlikle söyleyebiliriz.

Bilinen dil öğrenme etkileri arasında konsantrasyonun artması ve uzun süreli bellek vardır.

3) Karşı kültürlerle ilişki kurma ve dostlukların oluşumu:

Kesinlikle, Türk olmayan birini görüp ve onunla iletişim kurmaya ve kültür ve yaşamıyla ilgili bir şeyler bilmenizi iıstediğiniz, , ancak onunla iletişim kuramadığınız bir anı yaşamışsınızdır.

Dünyadaki tüm dilleri (6.000 dil) öğrenmek mümkün değildir, ancak anlamak istediğiniz belirli bir kültür varsa veya ilişkinizi derinleştirmeye istekli bir yabancı kişi varsa, o kültürün ve o kişinin dilini öğrenmeniz en iyi yoldur.

4) İnsanlar size cezb olacaktır ve siz daha heyecan verici insanlar ve durumlarla karşı karşıya kalacaksınız:

İki veya daha fazla dilde konuşursanızsa, insanlar sizden yeni bir dil öğrenmenizin nedenini sorup ve sizinle konuşmaya hevesli oldukları bir durumu yaşamışsınız.

5) Yabancıların, kendi kültürünüzle ilgili görüşlerini anlyorsunuz:

Kültürünü içeriden anlamaya çalışmak, bir otobüsü kullanıyor olduğunuz, ama rengini bilmediğiniz, tekerleklerin şeklini bilmediğiniz ve sadece iç özelliklerini bildiğiniz bir duruma benziyor.

Bu otobüsün daha büyük ve kapsamlı bir resmini görmek istiyorsanızsa, aşağıya inip ve uzaktan izlemeniz gerekiyor.

Dil ve kültürlerin birbirleriyle güçlü bir bağlantısı vardır, bir dili öğrenmenizle, onun kültürüne de karşı bir görüşünüz olur bir ve dünyanın kültürünüze göre görüşlerini bulabilirsiniz.

 

 

 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.