Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
3 Oct
ENG45  0

Uzun süre ayakta kalmanın en önemli zararı

 

 

 

 

Tabii ki uzun süre ayakta kaldıktan sonra ayaklarınız üzerinde yorgunluk hissediyorsunuz ve yakında bulabileceğiniz ve biraz dinlenebileceğiniz ilk yerlerde oturuyorsunuz. Uzun süre ayakta kalmanın dezavantajları vardır, bunlardan en önemlilerini tartışacağız.

Uzun süreli ayakta kalmak ve kalbe olan zararı

Toronto Çalışma ve Sağlık Enstitüsündün araştırmacılarına göre, uzun sure ayakta durmak, hatta gün boyu oturanlara göre, kalbin sağlığı için daha tehlikeli ve zararlıdır.

Amerikan Epidemiyoloji Dergisinde yayınlanan yakın tarihli bir çalışmada, meslek nedeniyle gün boyunca  ayakta kalkmak zorunda kalanlar, bütün iş gününü bir sandalyeye oturanlardan iki kat daha fazla kalp rahatsızlığına sahip olan kişilerdir.

Bunun nedeni insanların saatlerce ayağa kalktıklarında ayaklarını sıktığının ve vücudun yerçekimine karşı koymak ve kalbin yukarı ve aşağı kan göndermek için vücudu her zamankinden daha fazla çalışmak zorunda olması olabilir.

Bunun sebebi, insanlar saatlerce ayakta kaldıklarında bacaklarında kan toplanıyor ve vücut yerçekimine karşı ve kanı yukarıya ve kalbe taraf göndermek için her zamandan daha fazla çalışmaya  mecbur kalır ve bu Kan damarlarındaki basıncı artırır ve kalp rahatsızlığına ve hastalıklarına neden olur.

Toronto İş ve Sağlık Enstitüsü araştırmacıları, bu sonuca ulaşmak için 7300 kalp sağlığı olan personeli  12 yıl boyunca inceledi  ve 12. yılın sonunda , uzun süre ayakta kalan personeller iş boyunca outranlara göre 2 kat daha fazla kalp rahatsızlığına enfekte olmuşlar.

Uzun sure ayakta kalma ihmal edilirse, kardiyovasküler risklerini tehlikeye atacaktır. Bu nedenle her zaman ayakta durmanız gereken bir işiniz varsa, yorgun olduğunuzda veya 30 dakikada bir oturmaya çalışın. Düzenli olarak oturanlara zaman zaman ayakalkmaları önerilirken, ayakta duran insanlar da oturup kendi bedenlerini ve kalplerini dinlendirmelidirler.

 

 


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.