Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
15 Oct
ENG45  0

Tokyo'nun cazibeleri

 

 

 

 

Tokyo, dünyanın en kalabalık şehirlerinden biridir ve muhteşem turistik mekanlar ve muhteşem konumlar kentidir. Aşağıda, bazı örneklere dikkat ediyoruz.

Temiz bir şehir

Tokyo, sokaklarda ve kaldırımlarında herhangi bir çöp ve artık bulamayacağınız bir şehirdir. Bu şehrin halkları çevrelerine özel bir saygı duyuyorlar. Genel olarak Tokyo, gelecekteki dünyanın perspektifi olabilir.

Saygılı insanlar

Japonlar çok nazik ve kibardilar. Başkalarına saygı göstermek yalnızca konuşmada değil, aynı zamanda davranışlarında da görülür. Merhaba veya elveda dediklerinde da birbirlerine teşekkür ettiklerinde bile birbirlerine baş eğiyorlar. Size bir hediye ya da başka bir şey vermek istiyorlarsa, iki el ile size vereceklerdir. Mağaza satıcıları çok nazik ve güler yüzlü olurlar ve hemen müşteriye hizmet ederler.

Geniş kaldırımlar

Tokyo kentinin kaldırımları diğer ülkelerle biraz farklıdır. Bu kaldırımların yüzeyleri geniştir ve büyük bir kalabalığı kolaylaştırmak içineğik bir şekilde düzenlenmiştir. Bu kalabalığın arasından, kaldırımlardan geçenlere rehberlik eden ve yardımcı olan üniformalı kişiler de var .

Fantezi tasarımlı kafeler ve restoranlar

İlke olarak Tokyo ve Japonya, birçok ilginç kafe ve restoranın bulunduğu bir yerdir. Alis Harikalar diyarında , kedi şekilleri ya da robotlar ve hatta hapishaneler tasarımlarıyla yapılan resturanlar var.  Onlar sadece yemek yiyebileceğiniz yerler değil aynı zamanda eğlence ve iyi vakit geçirmek için de kullanılıyor.

Binalar planı ve tasarımı

Tokyo'daki binaların tasarımı, hepsi çok temiz ve derli topludur ve ilk kez olarak gittiğinizde sanki yeni kurulan bir şehirde yürüdüğünüzü hissedeceksiniz. Bu ev eski bir ev olsun yoksa gökdelen farketmez hepsi düzgünce tasarlanmış ve inşa edilmiş.

Düzenli ve sessiz metrolar

Nerde olursa olsun metronun ismini duyunca Birbirlerinin önüne geçmek isteyen insanlar ve kalabalık bir ortam aklımıza geliyor; ama metrolar Tokyo’da  çok sessiz ve düzenlidir. Orada, trene ulaşmak için hiç acele etmiyorsun ve trene binmek için kimse size basmıyor.

Toplu Taşıma araçlarının zamanlı olması

Bir otobüs ya da tren gibi toplu taşıma araçlarını kullanıyorsanız, hepsinin yerinde zamanında geldiğinden emin olun. Zaman ve her şeyin zamanında olması  Japonlar için her şeyden once gelir.

vending makineleri her yerde

Japonlarda bu cihazlar için büyük bir tutku var. Her köşede ve şehrin her bir kenarında bu makinelerden biri bulunuyor. Bu makine onlar için o kadar popüler ki bazı resturanlar bile bu şekilde çalışır. Kendi yemeğiniz, aynı şekilde seçip parayı garsona ödüyorsunuz.

Yardımsever insanlar

Tokyo'da  bir adresi bilmiyorsanız ve Japonlara sorsanız, onlar sadece adresi size göstermez belki yolunuzu bulmak için sininle bir yere kadar yürümeye hazırlar. Bu işi, İnanılmaz derecede vakit onlar için önemli olan ama insanlara yardım etmeğin de önemi onlar için az olmayan insanlar yapır.  

Her halde Tokyo, diğer ülkelerden turistler ve gezginler için binlerce cazibe merkezi bulunan bir şehirdir.

 


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.