Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
5 Nov
ENG45  0

Sharjah bölgesindeki 7 Muhteşem Turistik yer - Birinci Bölüm

 

Emirates'in sanatsal başkenti olan Sharjah, bölgenin tarihini korumaya yönelik çabalarıyla 1998'de UNESCO tarafından  Arap dünyasının kültürel başkenti olarak tanımlandı. Müzeler ve sanatla ilgileniyorsanız, Sharjah eşsiz eserler keşfetmek için fırsatlarla doludur. Ünlü Sharjah Sanat Müzesi en önemli turist cazibe merkezidir ve şehri ziyaret eden herhangi bir turistin çektiği ilk turistik mekanlardan biridir. Miras alanı, BAE'ye ayrılmış ilginç binalarla doludur. Bu şehrin özelliklerinden biri, çocukların eğlenebilmesi için birçok hobinin olduğu için aile gezileri için ideal olmasıdır.WWW.ENG45.COM sitesi ile Sharjah'ın muhteşem cazibe merkezlerini keşfetmek için eşlik edin.

 

Sharjah Sanat Müzesi (Sharjah Arts Museum)

 

Emirates’in En büyük Sanat Müzesi olan bu müze, 1997'de açıldı, ve kalıcı sergiler ve geçici sergiler orda açılıyor. Daimi sergilerde, saatlerce bakmak istediğiniz değerli eserler bulacaksınız. Müze, çoğu Arap dünyasına odaklanan eserler ve tablolar üzerine odaklanmış, ve bu müze üç kat, 72 farklı galeriye sahiptir. Müzede olan resimlerin çoğu 18. Yüzyılın ressamlarına aittir; Ortadoğu'yu ziyaret eden bu sanatçılar bu alanın doğası, mimarisi ve kültürüne hayran kalmışlar. Derviş Galerisi'nde, bu kentten birçok suluboya resim görebilirsiniz. Çağdaş bölüm, Arap ve yabancı sanatçıların 300'den fazla eserini içeriyor. Sanat eseri ile ilgileniyorsanız, bu müze ziyaret etmek için en iyi yerlerden biridir.

 

Merkez Pazar (Central Market)

 

Şarja'nın merkezi pazarı şehrin en ünlü kısmıdır. Bu pazarın dış cephesinde kullanılan mavi karolar için, bu pazara mavi pazar takma adını vermişler. Binanın içinde altın ve mücevher, parfüm, giyim, gıda, elektrikli ev aletleri ve hediyelik eşyalar satılan 600'den fazla dükkan var. En üst kat Arapça pazarlarına benzer bir atmosphere sahiptir ve satıcılar antika, halı, Umman ve Yemenili mücevherleri ve her türlü hediyelik eşyalar satıyorlar. Satın aldıktan sonra, bu pazarın kafelerinden birinde çay içebilir ve bir süre dinlenebilirsiniz.

 

Sharjah İslam Medeniyetleri Müzesi (Sharjah Museum of Islamic Civilisation)

 

Bu müze, İslam ve Arap kültürünün derin köklerini anlamak için iyi bir yer. Bu müzede, yedinci ila on dokuzuncu yüzyılın İslam sanatları ve Arap eserlerinden oluşan bir dizi koleksiyonu ve bir çok bilimsel ve dini el yazması kitaplar bulunmaktadır. Kil, çanak çömlek, camın yanı sıra üzerinde üzerinde gümüş, bronz veya altın kaplanmış el sanatları sergileyen çok ilginç ve ilginç.

 


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.