Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
18 Oct
ENG45  0

Seyahat ile ilgili 30 ilginç öneri - 2.Bölüm

 

 

 

 

11. Her zaman şapkalı ceketler yanınızda bulunsun.

Şapkalı ceketler  gençlerin kıyafetleri olduğu doğrudur, ancak seyahat için çok uygundur. Terminalde, bir otobüste veya uçakta uyumak istediğinizde ışıktan ve seslerden korunursunuz.

12. Uçakta Asya bitki yemeklerini seçin.

Yağlı ve ağır yemekler (jet lagının faktörlerinden biri olan) yemeyi bırakın. Asya bitki gıdaları en iyi seçenektir.

13. Yanınızda Kulak tıkacı olsun.

Sessizlik sizin için önemliyse, yanınızda  Kulak tıkacınız olsun. kalabalık bir uçakta veya otelde uykumak kabiliyeti çok değerlidir.

14. Havaalanı loungelerini önceden rezervasyon yaptırın.

Uzun bir uçuşunuz varsa, bir lounge rezervasyon yapın; bunun yüksek bir fiyatı olduğu doğrudur, ancak iş toplantıları için rahat ortam, içecekler ve kaliteli yiyecekler, gazeteler, dergiler ve kablosuz internet bulunmaktadır.

15. İnternet'e bağlanabileceğiniz bir cihaz yanınızda olsun.

Uzun bir yolculuğunuz varsa, İnternet'e bağlanabileceğiniz bir cihaz, akıllı telefon veya tablet gibi bir cihazınız olsun. Bazı insanlar pahalı cihazlarla seyahat etmekten hoşlanmazlar, ancak bazı yerlerde İnternet kullanımı çok pahalıdır veya bazı yerlerde internet evleri  yoktur. Günümüzde, çoğu turistik yer ve otellerde, kablosuz internet var, çünkü sürekli olarak banka hesabınızı ve rezervasyonlarızı  kontrol etmeniz gerekiyor.

16. Kendi yanınızda ek bir elbiseniz olsun.

Bir uçakta, özellikle uzun uçuşlarda seyahat ederken, uçakların sunduğu battaniyeler çok ince olduğundan ve bazı uçaklardaki havanın çok soğuk olması nedeniyle daima bir ek giyim yanınızda olsun.

17. Çocuklarınız için film oynatıcı cihazı yanınızda olsun.

Çocuklarınızla birlikte seyahat ederken bir dizüstü bilgisayar, DVD oynatıcı veya tablet yanınızda bulunsun. Çizgi filimleri ve filmler yol yorgunluğunu çocuklarda azaltır.

18. Ses geçirmez kulaklıklarınız olsun.

Ses geçirmez yüksek kaliteli kulaklıklar, uzun yolculuklarda size yardımcı olabilir. Bu kulaklıkların fiyatı yüksek, ancak bebeklerin senini, gençlerin şakalarını ve kahkahalarını, ve insanların esneme seslerini duymaya değer.

19. Kindle kitap okuyucuları seyahat etmek için mükemmeldir.

Bu basit ve ince araçla boş zamanınızı en iyi ve faydalı şekilde harcayabilirsiniz.

20. Herhangi bir yeri terketmeden önce, bir şey bırakmadığınızı kontrol edin.

Bir lokanta, kafe, terminal veya uçağın koltuğundan kalktığınızda veya otel odasından çıkmak istediğinizde, olduğunuz yere dikkatle bakın  unutmadığınız bir şey arayın.

 


 

 

 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.