Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
16 Oct
ENG45  0

Seyahat ile ilgili 30 ilginç öneri - 1.Bölüm

 

 

 

1. Daha az yük taşıyın

Bir el çantasıyla seyahat etmeyi deneyin. Gerçekten 6 çift topuklu ayakkabı, çay poşeti, ve saç kurutma makinesine ihtiyacınız var mı? Ne kadar az yük taşırsanız, daha ucuz ve rahat seyahetiniz olacak (ekstra yük ücreti kaldıracaktır), daha hızlı seyahat edeceksiniz (havalimanında yükünüzün gelmesini beklemeyeceksiniz), daha kolay seyahat edeceksiniz (sadece bir çanta yanınızda olursa daha ağır yüklerinizi kendinizle taşımaya gerek kalmayacaktır.)

2. rehber kitabını evde bırakın

Ağır ve kalın olan rehber kitabını kendinizle taşımak yerine, ihtiyacınız olan sayfaları kopyalayın ve onları kullandıktan sonara cope atın; Böyle yaparak, daha fazla alana ve daha az ağırlığa sahip olacaksınız.

3. Çocukların bulunduğu denetim ve kontrol kuyruklarına girmeyin.

Resmi takım elbise giyen insanların kuyruklarına girin, çünkü bu kuyruklar daha erken ileriye gidiyor.

4. Asla uçakta sandal giymeyin.

Dayanıklı ayakkabılar, ayağınızı Isı veya keskin nesneler den  korur. Birçok havayollarında, hizmetçiler, hostesler ve pilotların sandaletler giymesine izin verilmiyor.

5. Kendinizi yavaş yavaş sallayın.

Sarsıntılardan korkuyorsan, vücudunuzu sallayın. Hiç kimse anlayamaz, çünkü herkes uçak hareketi yüzünden sallanmakta. Biraz aptalca görünüyor, ancak böyle hareket etmen sizi daha az titremenizi hissetmeye neden olur. Bu iş gerçekten yarıyor.

6. Uçakta yanınızda outran misafiri seçin.

Uçak koltuğu almanıza izin verilirse, daima çocuklardan, arkadaş gruplarından ve kadınlardan uzak durun ( Erkeklerin daha az tuvalete ihtiyacı vardır).

7. Biraz yabancı dil öğrenin.

Birkaç faydalı yerel dil sözcüklerini öğrenin ve bunları kullanmak için cesaretiniz olsun! Buazıcık sözcükler bile çok yararlı olabilir, yerel halklar kendi dilleriyle iletişim kurmaya çalışan insanlardan hoşlanıp ve sıcak davranıyorlar.

8. Duş altında ağzınızı kapatın.

İyi bir suyu olmayan bir ülkenizdeyseniz, duş altında ağzınızı kapatın.

9. Kalacağınız yer olrark Oteller tek seçenek değiller.

Çok pahalı oteller veya Sırtlarında çantaları olan kalabalık turistler yer alan misafirhaneleri unutun. Apartmanlar ve villalar kalmak için daha sessiz bir yer.

10. Arkadaşlarınızdan kurtulun.

Yalnız ve tek başına Seyahat etmek  ilk başta sıkıcı ve zor görünebilir, ancak size seyahat deneyimini ve lezzetini  daha iyi hissedebilmenize fırsatı verir. Arkadaşlarınızın günlük yaşamında görmeye, yeni bir dil öğrenmeye ve yalnız seyahat etmeye şansınız var.

 

 


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.