Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
2 Sep
ENG45  0

Sağlığınızı geliştirmek için kahvaltı yemenin faydaları

 

 

 

Kahvaltı yemenin faydaları ve dünyadaki kahvaltı türleri

 

İngilizce "Break fast" kelimesi Türkçe olarak "kahvaltı" kelimesiyle eşdeğerdir. kahvaltı en lerden biridir. Kahvaltı yememek önemli sağlık faktörlerinin kaybına neden olur.

Kahvaltı yemek, metabolizmanızı arttırır ve vücudunuzun fazla kalorisi kaybolur.

Vücuttaki gıda emilimini artırır. Kahvaltı insanlar, vücutları daha az yağ emir.

Vücuttaki gıda emilimini arttırır.

Kahvaltı yemek, vücudun daha az sağlıksız gıdaları yemesine neden olur.

Odak ve bellek kapasitesini artırır.

fitnesse ve ağırlık dengesine neden olur.

Kahvaltı yemek, vücudun sağlığı için çok yararlı olduğu için, dünyanın her yerinden lezzetli kahvaltı türlerini sizlere tanıtıyoruz .

 

1- İngiliz kahvaltısı, çok lezzetli ve fasulye, sosis, pastırma, yumurta, mantar, domates, patates pudingi ve isterseniz siyah pudding ve tost içerir. Bu Kahvaltı çay veya kahve veya portakal suyu ile sunulmaktadır.

2- İran Kahvaltısı lezzetli, sağlıklı ve hafif bir kahvaltıdır. Bu kahvaltıda çay, ekmek, peynir, ceviz, tereyağı, reçel ve bal bulunur. Bazen Halim veya omlet de bu kahvaltının yanında servis edilir.

3- Küba kahvaltısının ana rölunu oynayan  Küba Tost Ekmeğini tereyağına koyun ve kahve içerken yeyin. Bu kahvaltının içeceği biraz tuzu olan Tatlı kahvedir.

4- Kielbasa dilimleri ve Patates krepları  ve  omlet içeren Jajecznica geleneksel adı olan Polonya kahvaltısdır.

5- İspanyol Kahvaltısı veya Pan Con Tomate Kahvaltısı basit ve lezzetlidir. Ekmeği taze sarımsak ve domates ile kızartıyorlar ve bunun üzerine biraz zeytinyağı ve tuz dökp  Jambon ve sosisle yiyorlar.

6- Fas (Morocco) kahvaltısı: Bu kahvaltı, turşu, reçel, peynir ve tereyağı ile zenginleştirilmiş çeşitli ekmekleri içermektedir. Ekmekler büyük ebatlarda yapılır ve Bağır olarak bilinen İrmik Pancake’leri çok lezzetlidir.

7. Hawaii’nin sağlıklı kahvaltısı, çok lezzetli ve enerjili ve Hawaii'de çok sayıda hayranı olan sulu ve renkli meyveler içerir.

8- Krepleri ile ünlü İsveç kahvaltısı. Bu gözleme krepe çok benzer ve iki tarafı yağda kızartılmış. Genellikle tatlı meyveler veya reçel ile servis edilir.

9. İrlanda lezzetli kahvaltısı olan Hafragrautur, arpa, kahverengi şeker, kuru üzüm ve fındıklarla pişirilir ve İrlanda'da çok popülerdir.

10-Porselen Kahvaltısı, sebze ve besin maddeleri ile doldurulmuş kruvasan ekmeği bol kahve ile içermektedir.

11 - Avustralya Kahvaltısında Vegemite eşlik ediyor. Avustralyalılar vegemite çok meraklılar. Tabii ki Vegemite ile Marmite arasında daima kavga var.

12- İtalyan kahvaltısı – İtalyanlar makarna ve pizzayı çok seviyorlar ve bu yemekler çok ağır geldiği ve midenin büyük bir hacmini doldurduüu için, az miktarda kahvaltı yiyorlar. Cornetto'nun lezzetli tatlıları ile bir fincan cappuccino kahvaltılarını içeriyor.

 

 

 

 

 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.