Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
14 Nov
ENG45  0

Rusya’nın En İyi Üniversiteleri - İkinci Bölüm

 

 

St. Petersburg Devlet Üniversitesi (Saint Petersburg State University)

 

Bu üniversite en eski ve en prestijli Rus üniversitelerinden biridir ve 2018 yılında EECA Sıralamasında 4. sırada yer alır. Üniversite, Petrochery tarafından 1724 yılında kurulmuştur ve yaklaşık 3.000 öğrencisi bulunmaktadır ve bunlardan 3.000'i uluslararası öğrencidirler. Üniversitenin 400'den fazla binası ve şehrein her tarafına dağılmış 25 Fakültesi var. Bu üniversitenin en önemli iki Kaöpüsu  Vasilyevsky ve Petrov adasında bulunmaktadır.

 

 Tomsk Devlet Üniversitesi (Tomsk State University)

 

Yapımı 1880 yılına dayanan üniversite, Rusya'nın Asya bölgesinin en eski üniversitelerinden biri ve 2018 EECA Sıralamasında onbirinci sırada yer aldı. Şu anda, üniversitenin 23 Fakültesi ve yaklaşık 23.000 öğrencisi vardır ve modern dil, fizik ve astronomi  bölümlerinde Dünyanın en iyi 300 Üniversitesi arasında bulunmaktadır.

 

Moskova Fizik ve Teknoloji Üniversitesi

 

EECA Sıralamalarında 13. sırada bulunan üniversite, 1946 yılında açıldı ve benzersiz bir eğitim sistemi kullanıyor ve bu sistemde öğrenciler araştırmalarını daha çok üniversite dışında yapıyorlar. Bu üniversite, Fizik, Astronomi ve Doğa bilimler bölümlerinde, en iyi üniversiteler arasında yer alıyor. Üniversitede yaklaşık 5.700 öğrenci kayıt yapmış ve mezunları en tanınmış bilim adamları, fizikçiler ve politikacılardan bazılarını içeriyor.

 

 Mephi Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi (National Research Nuclear University “Mephi“)

 

1942'de Moskova Teknik Enstitüsü tarafından kurulan bu üniversite, günümüzde Rusya'nın en prestijli teknik üniversitelerinden biridir. Adından da anlaşılacağı üzere, üniversite nükleer endüstride, fizikte, mühendislikte ve matematik üzerine odaklanmış. Bununla birlikte, Nobel ödülü alanlar arasında bu üniversitenin mezunları da yer alıyor ve ekonomi, İnsani bilimler ve yabancı diller bölümlerini geliştirmek için çok şey yapıyor. Mephi Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi , bu yılki Fizik ve Astronomi bölümlerinde en iyi 100 üniversite arasında ve Elektrik mühendisliği ve elektrik bölümlerinde dünyanın en iyi 300 üniversitesi arasına yer alıyor.


 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.