Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
14 Nov
ENG45  0

Rusya’nın En İyi Üniversiteleri - Birinci Bölüm

Rusya geniş bir ülke ve iki kıtada bulunduğu ve 9 zaman bölgesine sahip olarak dünyanın en büyük ülkesidir. Ülkenin geniş sınırlarında, en lüks sarayların ve tarihi mekanların bazıları yer alıyor. Rusya, kültür ve edebiyat açısından en tanınmış ülkelerden biridir ve Tolstoy, Mikhail Bulgakov, Vladimir Nabokov ve Fyodor Dostoevsky gibi yazarlar, on dokuzuncu ve yirminci yüzyılın en iyi eserlerinin yaratılması konusunda küresel bir üne kavuşmuşlar. Dünyanın en müreffeh ekonomilerinden biri olan Rusya, üniversite eğitimini daha uluslararası hale getirmeyi ve üniversitelerin büyümesine ve küresel öğrenci göçünün yaygınlaşmasına katkıda bulunuyor. Dünyanın geçerli ve önde gelen derecelendirmelerinden birinde Rusya’nın 24 Üniversitesi gözüküyor ve onlardan 10 tanesi dünyanın en iyi 400 Üniversitesi listesi arasında yer almaktadır. Son on yılda, üniversite eğitimi Rusya'da çok değişti ve üniversitelerin imkânlarını, ekipmanlarını ve personel eğitimini geliştirmek için 2011 ile 2015 yılları arasında yaklaşık 6,7 milyar dolar harcandı. 2003 yılında Rusya, akademik sistemini diğer Avrupa üniversitelerinden daha fazla yapmak için bir sözleşme imzaladı. Bu, Lisans için dört yıl ve uzmanlık eğitimi almanız için 5 yıl Rusya Üniversitelerinde okumanız gerektiği anlamına gelir. Eğer Rusya’ya gidip ve eğitim alıp almayacağınızı düşünüyorsanız, bu ülkedeki hangi üniversitenin daha iyi olduğunu bilmek için önce araştırma yapmak en iyisidir. Bu soruyu cevaplamak için ve en iyi Rus üniversitelerinden bazılarını tanıtmak için WWW.ENG45.COM sitesiyle devam edin.

 

 Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi (Lomonosov Moscow State University)

 

Bu devlet üniversitesi, Rusya'nın en önemli üniversitelerinden biridir ve Moskova'da Kuşlar Tepesi olan bir tepede bulunmaktadır. Bu büyük üniversite Mimarlık açısından, dünyanın en güzel üniversitelerinden biridir ve ilk kez 1775 yılında Lomonosov adlı bir kişinin tarafından Kızıl Meydanında kurulmuştur. Ana binası yapımı Gotik ve Barok mimarisine dayanmaktadır ve ana binası dünyanın en yüksek eğitim binasıdır. Bu üniversite, 100 yılı aşkın bir sure Moskova’nın tek kütüphanesi olan ünlü ve önemli bir kütüphaneye sahiptir. Bu Üniversite, QS sıralamasında üçüncü kez olarak Rus’yanın en iyi Üniversitesi unvanını kazandı. Üniversitede yaklaşık 47 bin öğrenci kayıt yapmış ve bunlardan 7 bin kişi lisans öğrenim programı öğrencileri ve 4 bin kişi Uluslararası öğrencilerdir. Üniversite, Rusya ve yurtdışında 380 büro, 39 Fakülte, 15 araştırma enstitüsü, 4 müze ve 6 kampüse sahiptir ve kampüslerinden birisi sadece ülkenin kültür başkentine yakın olması değil aynı zamanda dünyanın en görkemli kampüslerinden biridir.

 

 Novosibirsk Devlet Üniversitesi (Novosibirsk State University)

 

Bu üniversite, 100 yaşın üzerinde olmayan üniversitelerin en iyilerinden biridir. Üniversite 1959'da kuruldu ve EECA Sıralamasında ikinci sırada yer aldı. Bu üniversite, nispeten az sayıda öğrenci ve yaklaşık 6.000 öğrenci ile en prestijli Rusya üniversitelerinden biri haline geldi. Üniversite, Moskova ve St. Petersburg'dan sonra Rusya'nın üçüncü en kalabalık şehri olan Novosibirsk şehrinin dışında bulunuyor. Şehir, diğer iki şehre göre daha az bilinmesine rağmen zengin kültürü ve canlı gecesi, şehri öğrenciler için mükemmel bir şehir haline getiriyor.


 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.