Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
4 Oct
ENG45  0

New York ve Gökdelenleri

   

 

 

 

New York dünyanın en büyük ve ve uluslararası şehirlerinden biridir.

New York, dünyanın en büyük ve en uluslararası şehirlerinden ve Amerika'nın en büyük şehridir. New York aynı Amerika’nın eyaletlerinden biridir ve bu nedenle New York ( NYC ) olarak bilinir. New York City her zaman muhteşemdir ve onun güzelliklerini görmek için yolculuğa çıkmağın değeri var özellikle bir iş gezisini şehrin muhteşem manzarasıyla birleştirebilirseniz. Şehrin en ünlü turistik mekanlarından sadece üçünü açıklıyoruz:

Empire State Binası, Beşinci Caddede (Fifth Avenue) yer almaktadır. Dünya Ticaret Merkezi ( World Trade Center)  kurulana kadar New York'ta 41 yıldır dünyanın en yüksek gökdeleniydi. Özgürlük Heykeli  (Statue of Liberty) Fransa'dan bir armağandır. Bu Lady Liberty uzun yıllar Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen birçok göçmeni ağırladı. Ellis Adasında (Ellis İsland) bugün çok popüler bir müze var. Göçmenler burada muayene edilip ve tıbbi testeler yapılırdı ve hasta oldukları halde Avrupa'ya geri gönderiyorlardı.

Ground Zero bugün 11/9 Nine eleven kurbanlar için bir anıt sitesidir. Amerikalılar, ikiz kulelerin yapımını imha eden 11 Eylül 2001 terörist saldırılarını böyle adlandırmışlar. Aynı yerde Dünya Ticaret Merkezi yerine yeni bir gökdelen Freedom Tower ( Özgürlük Kulesi ) adında inşa edilecek.

New York'un 50 kilometre güneybatısındaki New Jersey'deki New Brunswick'de yaklaşık 50.000 nüfus var, ancak bu sayı çalışma günlerinde üç katına çıkıyor. New Brunswick'ten trenle hızla Manhattan'a ulaşabilirsiniz.

 


 

 

 

 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.