Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
23 Sep
ENG45  0

Marka renginiz nedir?

 

Marka renginiz nedir?

Markanızla ilgili kararların yarısından fazlasının yalnızca renklere dayandığını biliyor muydunuz? Marka ürünlerinizin yargılamasının yalnızca 90 saniye zaman aldığını biliyor muydunuz? Doğru rengi seçerek markanızın yükselişini veya düşüşünü etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Marka renginizi hiç düşündünüz mü? Herhangi bir rengin kendi dili olduğunu biliyor muydunuz?

Renkler, ticaret dünyasında da etkili ve popülerdir. Araştırmaya göre, çoğu Ticarı markalarında siyah ve kırmızı ile mavi kullanıyor. Ancak Apple ve UPS Büyük şirketler gibi istisnalar da var.

ABD’nin Ticari işler ve markalarıda çoğu profiller ve sosyal medyadalarda kullandıkları renkMavidir. Sadece bir devletinde gri rengi hakim olmuş. Maviden sonra, Amerikan markası sahipleri arasında en popüler kırmızıdır.

Markanız için bir renk seçmek isterseniz, renkler dilini bilmek size yardımcı olabilir.

Mavi bir ilham verici etkiye sahiptir ve en popüler marka renklerinden biridir. Derinlik, zeka ve akıllığı, kararlılığı ve doğruluğu ve dikkati gösterir.

Yeşil renk barış ve güvenlik getiriyor.Organik, finansal ve güvenlik ürünü için çok uygundur. Büyüme, para, tazelik ve güvenliği gösterir.

Sarı renk zihinsel aktiviteyi arttırır. Dikkat çekiyor, bu yüzden refah markaları için iyi bir renk. Çekicilik, başarı, sevinç, sıcaklık, zeka ve anlayışı gösteriyor.

Portakal rengi kişide zihinsel aktiviteyi ve iştahı arttırır. Heyecan, başarı, sevinç ve yaratıcılığı gçsteriyor.

Kırmızı renk karar verme ve eylem hızını arttırır. Enerji, Risk, Güç ve Sevgiyi anlatır.

Mor renk, şan ve sanat duygusunu tetikler. Bu renk lüks markalar için uygundur. Güç, özgünlük, lüks olma ve zenginliği gösterir.

Kahve rengi sıcaklık ve ferahlık uyandırır. Bu renk erkek markaları arasında oldukça popülerdir. İstikrar, erkeklik, Sadelik ve Cesaret bu markanın özelliklerindendir.

Beyaz basitliği ve temizliği gösterir. Hizmet, sağlık ve teknoloji markaları bu rengi daha fazla kullanırlar. Saflık, güvenlik ve sadelik bu rengin özelliklerini taşıyor.

Gri veya gümüş rengi mükemmel bir renk verir. Sayfa düzeni ve arka planlar için kullanılan renklerdir. Modernlik, muhafazakarlık, biçimcilik, erdemlilik ve sakinliği gösterir.

Siyah renk derinlik yaratır. Bu renk, tasarım ve basın için en iyi renktir. Güç, zerafet ve güzellik, törensellik ve güvenilirik bu rengin diğer özelliklerindendir.

Renklerin özelliklerini bilerek, bilinçli olarak istediğiniz rengi seçin.

Renk, duygular, motivasyon yaratır ve yönteminizi tarif eder. Markalar, geçmiş zamanlardan beri renklere güveniyorlar çünkü renkler onların dilidir. Bu nedenle, bir marka için bir renk seçmek çok önemlidir, çünkü tam olarak izleyicilerimize getirmek istediğimiz motivasyonu ve sansasyonu yansıtır. Bu yüzden bilinçli olarak renkleri seçin.

 


 

 

 

 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.