Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
18 Sep
ENG45  0

Kalbin özel beyni nasıl çalışır?

 

Kalbin özel beyni nasıl çalışır?

Bilim insanlarının çeşitli gerçekleri keşfettikten sonra keşfettikleri yeni bir konu, insan kalbinin kendi benzersiz beynine sahip olduğunu ifade ediyor.

Nöroradyoloji, tıp alanında yeni ve gelişmekte olan bir bölüm olup ve sinir sistemi vasıtasıyla beyin ve kalp arasında olan iletişimin nasıl olduğu üzerinde on yıldan daha uzun süredir odaklanmıştır.

Bu alan bilişsel süreçlere odaklanır ve sinirbilimin bulguları ve yöntemlerine dayanır. Bu bölüm, fizyolojinin beyni ve sinir sistemini ele alan bir dalıdır. Neuroscience (Sinirbilim) akıl aktivitelerini ve beyin tarafından nasıl yapıldığını inceler.

Teşhis, yüz tanıma ve beyindeki bu özel eylemlerin nasıl yapıldığı hakkındaki hipotezler gibi bilişsel yetenekler ile ilgili anlatır. Heritage University'nin yakın tarihli bir çalışması, kalbin kendi benzersiz beynine sahip olduğunu ve kalpte de bilgi taşıyan ve alan bir merkezin bulunduğunu gösteriyor.

Kalbin kalp beyni adlanan kısmı, kalbi korteks dışında öğrenme, hatırlatma ve karar verme gibi işlevleri yerine getirmeğe yardım edir. Daha fazla yapılan araştırmalar sırasında kalp, algılama ve duygularla ilgili sinyalleri sürekli beyne gönderip ve etkileyebileceğini gösterir. Heart Math Enstitüsü'nden alınan bilgilere göre kalp, mutluluk, sevgi ve beğenme gibi olumlu duyuları algılar ve özel bir mesaj oluşturur.

Kalp, ondan geniş bilgi alabilecekleri vücuttaki en büyük elektromanyetik alanını üretti. Bu manyetik alan, kalp tarafından gönderilen duygusal bilgiye sahiptir. Duygularımızda bir fark yaratırsak, elektromanyetik alanı içindeki kodu değiştirdik gibi oluyor ve böylece çevremizdeki kişileri etkileyebiliriz.Bu teoriye dayanarak, birçok insanların saysız problemleri ve endişeleri olduğuna rağmen mutlu oldukları ve içlerinde huzur duygusu yaşamaları nedenini anlayabiliriz.  

Araştırmacılar, araştırmaya göre hem beynin hem de kalbin sezgileri olduğunu keşfetti. Bu, gerçekleşmeden önce olayları alacakları ve bunlara cevap vereceği anlamına geliyor ve daha büyük sürpriz, kalbin bu bilgiyi ilk kez ve beyinden daha önce aldığını buldukları zamandır.

 


 

 

 

 

 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.