Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
31 Aug
ENG45  0

Internet dünyası, insanların yaşamlarını nasıl etkiler?

 

 

 

Internet dünyası insanların yaşamlarını nasıl etkiler?

Odanızdaki birine mesaj mı gönderiyorsunuz? Herhangi bir yere Cep telefonunuzla mı gidiyorsunuz? Sevdiklerinizin telefon numaralarını ezber değil misiniz? Cep telefonunuzla mı uyuyorsunuz? Aldığınız ikonları ve yorumları çok mu önemsiyorsunuz? Telefonunuz görüş alanınızın dışına çıkarsa dehşete maruz kalır mısınız? En sevdiğiniz film veya programa baktığınızda bile, başınızı cep telefonunuzdan geri alamıyor musunuz?

Sözü edilen noktalar, abartılı veya komik olsa da, akıllı telefonlara bağımlılığınızın işaretidir. Akıllı telefonlara bağımlılık odaklanma, düşük kaliteli uyku ve düşük düzeyde kaygı ve bireysel ilişkiler arasındaki zarara neden olur.

1954'te Birleşik Devletler eski başkanı Bay Dwight D. Eisenhower, uluslararası bir konferans sırasında ilginç bir konuşma yaptı. Konuşmasının konusu şuydu: Sorunlarım iki tür: acil ve önemli, acillerin önemli olmadığını ve önemli olanların acil olmadığını söyledi.

Matrix Eisenhower, işleri aciliyetine ve önemine göre dört kategoriye böler.

 

1- Önemli ve acil

2- Önemli ve acil olmayan

3. Önemsiz ve acil

4. Önemsiz ve acil olmayan

Matris’in örneği  göz önüne alındığında, bir telefona cevap vermek acil bir görevdir; bunu yapmazsan diğer taraf aramayı keser ve artık sizinle ne işi olduğunu bilmeyeceksiniz, ancak başka bir argüman daha vardır; Telefon pazarlamacı birisi ve size sigorta satmak isteyen bir kişi tarafından olabilir, yani bunun önemi yoktur.

Dişhekimliğine sık sık gitmek önemli bir görev olduğu söylenmiş. Aksi takdirde diş eti hastalığına neden olabilir. Okuldaki çocukları aramak hem acil hem de önemli. Ve nihayet eğlenceli metin okumak ve Sanal dünyada başkalarıyla yazışmak ve sohbet acil ve önemli değil. Peki neden her sabah yaptığımız ilk şey bu?

Dolayısıyla, yukarıdaki belirtilerin konulardan bir veya daha fazlasını hissederseniz, mümkün olan en kısa sürede kendinizi bu durumdan kurtarmaya çalışın. Ayrıca, acil ve önemli görevleri birbirinden ayırın. Evde veya işyerinde olsun, işinizi organize etmek için Eisenhower'ın Öncelikli Matrisi gibi bir tablo kullanmayı deneyin.

 

 

 

 

 

 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.