Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
29 Oct
ENG45  0

İngilizceyi ana dili gibi öğrenin

 

 

 

 

Herkes için, özellikle uluslararası öğrenciler ve çalışanlar için İngilizce öğrenmek, eğitim bölümleri veya meslekleri için zorlu bir tehdit haline gelmiş. Özellikle meşgul olmamız sınıflarımızı kaybetmemize veya yarı yolda bırakmamıza neden oluyor. Ancak evde İngilizce öğrenmek, sınıfta ve kursta karşılaşılan birçok zorluğun ortadan kaldırılmasını mümkün kılar. Zaman ve mekan kısıtlaması olmadan pratik yapalım, sınıflarda sölenen konuları kaçırmayalım. Bu konuşmalarla belki de evde özel öğretmenle okuyacağınızı düşünüyorsunuz, ancak sizin gibi biz de özel sınıfların muazzam masraflarının farkındayız. Bu nedenle, kendi başınıza çalışmak en iyisidir ve biraz pratik ve uygulama ile İngilizceyi ana dili gibi konuşabilirsiniz. Aşağıda önerilen beş çözüm vardır, böylece İngilizce bir NATIVE'a dönüşebilirsiniz.

Çok okumak!

Küçük çocuklar kolayca yeni bir dil öğrenebilirler. Çünkü, zihinleri yazmaya hazır beyaz bir tahta gibidir. Fakat biz, İngilizce öğrenmeyle ilgili bir problem yaşıyoruz! Çocukluğumuzdan az çok birazcık İngilizce biliyoruz ve aklımızda yanlış olarak yer alabilirler. Dolayısıyla okumakla aklımızı hazırlıyoruz. Okumak, önemli bir öğrenme aracıdır. Bu nedenle kendinizi hiçbir şeye sınırlamayın! İngilizce yazılmış herhangi bir kaynağı okuyun. e-postalar, web siteleri, kitaplar ve hatta Siber ortamda ve programları yüklerken okumadan kabulettiğimiz  Taahhütleri ve tarifleri! Sadece Kelime Öğrenmeki tek başına bize pek yardımcı olmaz! Her zaman kendimizi İngilizce kelimeleri ve gramer öğrenmeye zorlarız. Ancak bu iki kategoriyi tek başına öğrenmek bize yardımcı olmaz. Okuma, bu iki kategoriyi nasıl birleştireceğimizi ve kelimeleri cümlelerde asıl kullanmamızı öğrenmemize yardımcı olur. Neyse ki, zaman sınırlaması olmadan İngilizce okuyabilirsiniz. Zihninizdeki her şeyi İngilizce olarak arasyın ve okumaya başlayın.

Yüksek sesle pratik yapın!

İngilizce konuşmak ve iletişim kurmak, öğretimin en pratik yöntemlerinden biridir. Ancak tüm aile üyeleri bu dili konuşabilir mi? Başkaları hatalarınızı anlıyor mu? İngilizce Kendi kendine öğreticisi, dil öğrenmek,  yüksek sesle konuşma pratiği yapmanız ve hatalarınızı düzeltmek için mükemmel bir arkadaşınız olabilir. Başlangıçta utana bilirsiniz ve diğerleri sesinizi duymaktan hoşlanabilirsiniz. Eğer antrenman yapmazsanız, hatalarınızdan asla haberdar olamazsınız. Yüksek sesle egzersiz yapmanız, size toplumda İngilizce konuşma konusunda güven verir. İngilizce kendi kendini öğreticisi, başlamanıza yardımcı olacaktır.

Filmleri ve videoları izleyin!

Filmler ve videolar izlemek, okumak gibi, kelimeler ve cümleleri kullanmanıza yardımcı olur. Ancak video görüntülerinin özel kullanımı, İngilizce'de ortak terminolojinin yanısıra cümlelerin kullanılmasıdır. Videoyu izlemek ilerlemenizde büyük rol oynamaktadır.

Soru sorun!

Sormak, öğrenmenin aşamalardan biridir. Tabii ki, her yeni konuyu öğrenirken basit bir matematik formülünden uzman tartışmalara kadar sorular sorulmuştur. İngilizce öğrenmek bundan farklı değildir. Bilinçli insanlara soru sorun ve hatta sorularınızı Internet'te arayabilirsiniz.

Azimli olun!

Asla yorulmayın. İngilizce öğrenmek zaman gerektiriyor. Ve hatta sizi yorabilir. Ancak çalışmalarınızın sonucunu gördüğünüzde değerini anlayacaksınız . "çok zor" ve "yapamıyorum" kelimelerin kendinizden uzak tutun. Bu olumsuz düşünceler çabalarınızı sona erdirebilir. Kendinize  motive olun. Hedefinizi kendiniz için tanımlayın ve kendiniz için bir ödül alın. Hata yapmak, öğrenme sürecinin bir parçasıdır. Eğer hata yapmazsan, öğrendiklerinizi fark etmeyeceksiniz. Bu yolu devam edin ve hergün dünden daha iyi olacağınıza emin olun.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? İngilizceyi daha profesyonelce öğrenmek mi istiyorsunuz? ENG45 İngilizce kendi kendine eğitimi ,Evde 24 saat boyunca desteğiye zaman ve mekan sınırlaması olmadan tüm sorularınızı kolayca sormanıza izin veren en iyi İngilizce dil öğrenme yöntemidir. Toplumda soru sorma ve öğretmenlerinize her zaman kolayca erişebilmediğiniz sorunları daha yaşamayacaksınız. Buna ek olarak, sitenin farklı bölümlerinde İngilizce metinlerini pratik yapmak için okuyabilir ve sitenin çeşitli bölümlerinde videolar görebilirsiniz.


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.