Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
15 Oct
ENG45  0

İş streslerini ve Onları düzeltmenin yollarını biliyor musunuz?

 

 

 

İş stresi, iş ihtiyaçları ile kişinin yetenekleri, yetenekleri ve istekleri arasında koordinasyon olmadığında ortaya çıkar. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) (The World Health Organization), stres de dahil olmak üzere zihinsel hastalığın 2020 yılına kadar engelliliğin ikinci sebebi olacağını tahmin ediyor.

Avrupa'daki çalışma koşullarını değerlendirerek, 2015 yılında Avrupa'nın çalışan insanlarının neredeyse% 30'unun daima stres altında olduğu ve% 30'unun yeteneklerinden daha yüksek bir oranda çalışması gerektiği tahmin edilmektedir. Bazı insanlar fiziksel ve uygunsuz iş görüşmelerine maruz kalmışlardır. Japonya'daki bir sayımda, insanların% 32'sinin endişe ve mesleki stres riskinde olduğunu gösterdi.

Stres yararlı ise, kişi çalışma sürecinde uyanık olur, stres çok fazla olursa ve İzin verilen miktarı aşıyorsa, işçilerde fiziksel, psikolojik ve davranışsal bozukluklara neden oluyor ve verimliliği düşürüyor ve kazaları arttırıyor.

İşyerinde strese neden olan faktörler uzun çalışma saatleri, ardışık iş, yüksek iş yükü, geceleri olağandışı saatlerde çalışmak ve vardiya çalışması, işi yaparken dinlenme olmaması, başkalarının hayatlarından sorumlu olmak,  Müşterilerle iletişim kurmak, araç ve teçhizatın uygunsuz performansı, çalışma ortamı ışığının yetersiz olması, iş sırasında yetersiz vücut koşulları, iş ve sigorta ve sosyal hizmetler desteği eksikliği, , ve bir işin sosyal ve aile yoksunluğu Hepsi insanda stres yaratıyor.

İşyerinde stresi azaltmak için en önemli faktör stres kaynaklarını belirlemektir. İş vardiyaların öyle tasarlanıp ayarlansın ki çalışanlar iş boyunca dinlene bilsin, çalışma ortamının ergonomik tasarımıı, zorlu ve uzun süreli görevlerde bir meslektaşınızın yanınızda olması, düzenli egzersiz yapmak, yavaş ve derin nefes almalar gibi faktörler stersi sizden uzak tutur.  Çalışma vardiyaları arasındaki zaman aralığında kısa bir uykuya dalmak, ve Personelde uygun tıbbi ve rehabilitasyon önlemlerini uygulamak özellikle Özellikle akıl ve ruh hastalığı olanlar için stresi azaltmak için çok etkileyicidir. 

 


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.