Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
5 Oct
ENG45  0

İşimizde marka olmak için ne yapmalıyız?

 

 

 

Marka, kendileri için bir iş kuranların temel tartışmalarıdır. Düşünülebilecek en temel kavram, bir işletmenin markasına göre söz verdiği ve ardından yükümlülüklerini yerine getirmesidir.

Branding'de (Markalaştırmada) marka ayrımızı göstermek için her fırsatı kullanmalıyız. Müşterilerimize markamız ve rakiplerimiz arasındaki farkın ne olduğunu söylemeliyiz? Neden markamızı tercih etmeli ve seçmelidirler?

Markalaştırmada, insanlar için 8 araç bulunmaktadır. Reklam, Halkla İlişkiler, Satış Promosyonu, Doğrudan Pazarlama, Kişisel Satış, Paketleme, Etkinlikler ve Sponsorluk, Müşteri Hizmetleri.

Aslında bir marka, müşterinin duygu ve hisleriyle bağlantı kuruyor.

Markalaşma  konusunda, çeşitli konuları göz önüne almalıyız. Markanın ismi, markanın rengi ve tasarımı (marka logosu), markanın geliştirmesi ve markanın değeri.

Bunlar marka bilincinde düşünmemiz gereken yalnızca araçlardır. Ancak işimizi bir marka olarak görmek istediğimizde ne yapmalıyız?

Örneğin, çevrimiçi İngilizce Dil Öğrenme Sitesi ENG45.COM'u düşünün. Herkes çevirimiçi İngilizce öğrenmek istediğinde ister istemez ENG45.com’u hatırlasın diye marka olmak istiyoruz.

Bunu yapmak için, çözümler benimsememiz gerekir.

 

 

 

1. Markamız için tek bir lider seçelim. Markalaşma'da herkes kendi kendine sözünü ve düşüncesini yapmamalı, ancak hepsi tek bir lideri takip etmelidir. Herkes kendi işini ve görevini yapmazsa ve tek bir slogan herkes için tanımlanmazsa, marka, kaç karakterli olur. Marka için tek bir kimlik tanımlanmalı ve tüm bireyler bu kimliğe uymalıdır. Bu nedenle ilk adım bütünleşmektir (entegrasyon olmaktır).

 

 

 

2. Markamız için bir kampanya seçelim. Ülkemizin çevre koşullarına dikkat etmeliyiz. Karşı tarafımızda olan insanları ve müşterilerimizi tanıyalım ve onların İhtiyaç duydukları konulara göre yarattığımız içeriği belirleyelim. Ürettiğimiz her şey her zaman herkes için geçerli ve ihtiyaç değildir. Dolayısıyla, müşterilerimizin toplumunu tanımalı ve ona göre üretmeliyiz.

 

 

 

3. Özel olmalıyız. Bu ne anlama geliyor? İlk görüşte çok yüzeysel gözükebilir, ancak özel olmak, markamızın benzersiz olan bir veya daha fazla özelliğini müşterilerimize bildirmemiz anlamına geliyor. Örneğin, hızlı ve kolay bir sloganı olan ENG45.com Çevrimiçi İngilizce Öğrenme Sitesi bunu yapmaya çalışır. Aynı zamanda güncellemeler yapılmalıdır. Her zaman eski bir yöntemle ilerleyip iyi bir sonuç elde edemezsiniz.

 

 

 

4. İyi bir marka iyi bir haberci olmalıdır. Mesajımızı doğruca transfer ettiğimiz zaman, marka itibarımızı artıyoruz ve müşterilerimiz markamızı daha iyi tanıyor ve Bizimle daha iyi iletişim kuruyor.

 

 

 

5. Müşterinin memnuniyetine daha fazla dikkat etmeliyiz. Günümüzün rekabetçi dünyasında, daha iyi destek sunan, daha kaliteli ve daha ucuz ve daha iyi hizmet sunan herhangi bir markanın pazara hakim olacağını bilmeliyiz.. Bu nedenle marka olmanın bir yolu müşterilerin ihtiyaçlarını anlamaktır.

 


 

 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.