Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
28 Oct
ENG45  0

Gerçek bir arkadaşın hangi özelliği var?

 

 

 

 

Gerçek bir arkadaşın sahip olması gereken özellikler:

Bir anınızı arkadaşlarınız olmadan düşünün. Çocukluğumuzdan beri arkadaşlarımızla büyüdük, öğrendik, öğrettik, sevildik ve sevdik. Arkadaşlar hayatımızda o kadar önemli ki Birleşmiş Milletler kuruluşu da dostluğun önemini kabul etmiş ve 30 Temmuzu Dünya Dostluk Günü olarak adlandırmış. Dostluk, İhtilafları doldurmanın ve dünyada daha fazla barış yaratmanın yoludur.

Yakın arkadaşların sahip olması gereken sekiz özellik var.

  1.        Telepathy

En yakın arkadaş, zihnini okuyan ve ağzından çıkmadan önce sçzlerini ifade eden kişidir. Bakış değişiminizi anlar ve ikinizin de ne istediğinizi ve ne düşündüğünüzü biliyorsunuz.

  1.        Honesty

Hakkınızda gerçek görüşünü ifade eden arkaşınız en yakın arkadaşınızdır. Bazen bazı yorumları ifade etmek zor olabilir, ancak en iyi arkadaşınız, özellikle büyüdüğünüz ve geliştiğiniz zaman size göre olan düşüncelerini gizlemez.

  1.        Humor

Kahkahayla  gülebilmeniz, en iyi arkadaşınızın sizin için yaptığı şeydir. En iyi arkadaşın, seni güldüren şeyin ne olduğunu tam olarak biliyor.

  1.        Empathy

En iyi arkadaşın sana neler olduğunu tam olarak bilir ve seninle kolayca sempati duyabilir. O size karşı derin bir anlayış kazanmış.

  1.        Generosity

Cömertlik, en iyi arkadaşlar arasında doğal olarak paylaşılan bir şeydir. Gerçek dostluğun sınırları vardır, ancak pek çok anahtarı da vardır. Gerçek arkadaş sizi koruyur ve sizinle arkadaşınız arasında bir çok ortaklık vardır.

  1.        Trust

Sırlar, korkular ve derin düşünceler arkadaşınızla paylaştığınız bazı konulardır. Biliyorsunuz  ki dediğiniz şey asla başka yerde duyulmayacak ve bu kişisel bilgiler arkadaşınızın kalbinde kalacak ve kimse bu bilgiyi sana karşı kullanamaz veya sana zarar verebilmez.

  1.         Encouragement

Hemşireniz kendi hayalında sizi iyi görür ve sizin için mutlu bir kişi gibi davranır. Tıpkı en iyi arkadaşınız gibi. O da size dünyaya sunum için ne kadar güzel şeylerin olduğunu ve her zaman olumlu özelliklerinizi size hatırlatıyor.

  1.        Steadfastness

En yakın arkadaşınız arkanızda. Durum ne olursa olsun ve sorun yaşamadan, sorununuzu çözmek için gerçek bir dost daima yanında bulunur.

 

 


 

 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.