Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
20 Sep
ENG45  0

Göz rengini 20 saniye içinde değiştir

 

 

 

Göz rengini 20 saniye içinde değiştir…

Son zamanlarda, doktorlar göz rengini sadece 20 saniye içinde lazerle kahverengiden maviye çevirme başarısına ulaştı.

Son zamanlarda doktorlar lazerle göz rengini değiştirebiliyor; bu yeni yöntem Kaliforniya'da geliştirildi ve şu anda birçok ülkede mevcuttur.

Birleşik Devletler'deki lazer ameliyatı tam olarak onaylanmamış olmasına rağmen, Meksika ve Kosta Rika'ndaki 37 kişi bunu yaptı ve gözlerini lazerle kahverenginden mavi bir renge çevirdi.

Göz rengini değiştirmek için lazer ameliyatının maliyeti yaklaşık olan 5.000 dolar civarındadır.

Bu lazer cerrahisi göze renk katma değil, ancak kahverengi gözlerin lazerle kahverengiden maviye kadar soyulmasıyla dönüştürülebilen bir pigmenti vardır.

Mavi gözlerin bu pigmenti yoktur ve irisdeki görünür ışığın difüzyonu ve geçişinden dolayı göz rengi değiştirilemez. Başka bir deyişle, göz tarafından algılanan ışığın rengi mavi renkli bir gölgedir ve göze yansır; bu yüzden mavi gözlü olanlar bunu yapamazlar.

Kahverengi gözlü insanların gözleri önünde önemli miktarda melanin içeren bir stroma tabakası var; bu Pigmentler saç ve cildin rengini de değiştiriyor. Melanin, gözün ışığı daha iyi yansıtmasına izin verir; bu işkahverengi gözlerle mümkündür.  kahverengini maviye dönüştürmek için ince bir tabaka pigment çıkarılmalıdır.

Strom'un Tıp merkezinin başkanı Dr. Greg Homer, CNN'e "Kahverengi gözlerin hepsinde mavi bir göz gizlenmiş" dedi. Kahverengi gözlerle mavi göz arasındaki tek fark, kahverengi gözler yüzeyinde çok ince bir pigment tabakasının varlığıdır; bu pigment yüzeyi kaldırılırsa ışık metrolojik liflere girebilir ve göz rengi maviye dönebilir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk çalışmalarda bu cerrahi garanti altına alındı ve doktorlar bu ameliyatta herhangi bir risk olmadığını söylüyor ancak klinik araştırmalar önümüzdeki yıllarda yapılacak.

 


 

 

 

 

 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.