Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
17 Oct
ENG45  0

Dünyanın en ünlü sokakları nerede? - 1.Bölüm

 

 

 

Çoğu şehirde binlerce sokak olmasına rağmen, bir veya iki sokak diğer sokaklardan daha iyi bilinir ve daha ünlüdür. Alışveriş merkezleri, bir gece geçirmek, eğlence merkezleri ya da Tarihsel konumu yüzünden olabilir, ancak ne sebeple olursa olsun gezginler her zaman bu sokakları ziyaret etmektedir. Bu caddeler, bulvarlar ve ünlü yollar, gezginler tarafından çekilen fotoğrafların çoğunda görülür ve genellikle en ünlüler arasında yer alır.

 

1. Lombard Caddesi ( Lombard Street )

Hyde Caddesi ve Leavenworth caddesi arasında bulunan San Francisco'daki Lombard Caddesi, dünyanın en çok yönlü sokağı olarak bilinir. Lombard Caddesi'nin tek bloklu bölümü, tepenin eteklerini azaltmak için 180 derecelik sekiz eğriye sahiptir. Burada hız sınırı sadece 8 Km/Sa’tır. Aynı zamanda San Francisco'da bulunan Vermont Caddesi ve Iowa'daki Burlington'da bulunan Ellis Street Snake Alley, başka ünlü caddelerden ikisidir ve ünyanın en çok yönlü sokaklarından oldukları söylenir.

 

2. Abbey Road

Abbey Yolu kuzey Londra'da. Sokağın güneydoğudaki Abbey Road Studios Blue Studios, Beatles grubunun çalışmalarının% 90'ını ele geçirdiği stüdyolar. Grup son albümü "Blue Road" olarak da bilinen bir grup olarak kaydetmek için Nisan 1969'da stüdyoda toplandı. Albüm, en çok satan albümü haline geldi ve günümüzde ikonik bir fotoğraf haline gelen stüdyodaki yaya hakkının resmi albümün kapağı oldu. Bugün, turistler özellikle "Blue Road" albümünün kapağında bir görüntü yaratmak için buraya geliyorlar.

 

3. Hollywood'un Şöhret Yürüyüşü ( Hollywood Walk of Fame )

Los Angeles'taki Hollywood Blvd'sinde olan ünlüler kaldırımı, aktörler, müzisyenler, yönetmenler, yapımcılar ve Tiyatro gruplarını anmak için ve kendilerinin burada eğlenmelerine yardımcı olmak için Kaldırımlarda çizilmiş bir sürü yıldız içeriyor. Bu cadde 2.400'den fazla yıldızla ölümsüzleşti. Herkes ve özellikler hayranlar da, eğlence alanında her türlü aktif kişiyi tanıtabilir ve her yıl yaklaşık 200 aday Hollywood Ticaret Odası'na gönderilmektedir.

 

4. La Rambla

La Rambla, İspanya Barselona’nın en hareketli ve en kalabalık ve ağaçlarla dolu caddesidir. Çoğu durumda, turistler yerli halktan daha çok sokağı işgal etmektedirler ve alışveriş seçeneklerini ve genel olarak sokağın niteliğini değiştirmişler. Bu nedenle bu cadde Yankesiciler için böyük bir hadef haline gelmiştir. Aynı zamanda Las Ramblas olarak da adlandırılır, çünkü farklı bir anlam yaratan birkaç farklı sokak serisidir.

 

5. Meyve bahçesi Caddesi (Orchard Road)

Meyve Bahçesi Yolu veya Orchard Caddesi, düzenli olarak yerel halk ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen Singapur'daki ana alışveriş caddesidir. Meyve Bahçesi adını, caddenin etrafında olan meyve bahçeleri için almış ve Alışveriş merkezleri, çok sayıda lüks restoran, kafe ve otel içerir . Aynı zamanda Singapur Başkanının ikametgahıdır.

 

Bu makalenin devamını WWW.ENG45.COM sitesinin başka bir bölümünde okuya bilirsiniz.

 


 

 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.