Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
8 Nov
ENG45  0

Dünyanın en lezzetli yemekleri Noel tadıyla

 

Dünyanın dört bir yanında Noel kutlamalarını farklı şekillerde kutlamalarına rağmen, hepsi arasında Noel öğle yemeği olan ortak bir gelenek  var. yemekler, hindiler, et, deniz ürünleri, Kentucky Chicken, ne olursa olsun farketmiyor; kutlama sezonudur. Bu site (WWW.ENG45.COM) 9 lezzetli ve geleneksel Noel’e özel yemekleri sizing için tanıtıyor. spesiyalitesi tanıtılıyor:

 


 İngiltere

 

İngiltere'de Noel öğle yemeği Izgara edilmiş karnıyarık bir yemektir. Bu yemek, genellikle ızgara edilmiş hindiler(kaz ve tavuk da kullanılır.)dir ve ızgara patates, havuç ve brokoli, sosis ve pastırma ile sarılı hurmalar da dahil olmak üzere tüm malzemeleriyle birlikte servis edilir. Ek olarak, et suyu, yaban mersini jölesi ve bir kepçe kaşık ekmek sosu ilave edin. İrlanda'da, baharatlı et ve soda ekmeği de yemekte ve İskoçya'da Meyve pudingi  tatlı olarak servis edilmektedir.

 

Lübnan

 

Lübnan'da bayram günü yemekleri, hindi ya da tavuk (geleneksel olarak baharatlı pirinçle doldurulmuş) hariç, bir kaç Lübnan yemeğini de içerir. Bu gıdalardan kaç tanesi, bulgur ve kıyılmış etle hazırlanmış Kıbbe, kuzu, Humus ve sebzeler ve domates, maydanoz, soğan ve nane ile hazırlanmış Ortadoğu salatası olan Tabule’dir.

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Lübnan'da Fransızlar tarafından bırakılan işaretler, Bush De Nuel adındaki Noel öğle tatlısı'nda bulunabilir. Şekerli Badem, Noel misafirleri için en popüler tatlılardan biridir.

 

Etiyopya

 

Etiyopya, hala Julian takvimini takip eden Afrika kıtasının en eski  ülkelerinden biridir; bu nedenle Noel günü 7 Ocak'tadır. Etiyopya Ortodoks Kilisesi'ne göre, Etiyopyalılar, 6 Ocak'ta, yarın sabah Gana adlı Noel kutlamasının bir parçası olarak oruç tutuyor. Noel gününde bir oruç, sebze ile birlikte baharatlı et ve buna ekşi hamurla yapılan ekmek içeren, zekice yeme ile sona erer.

Etiyopyalılar, Noel kutlamasının bir parçası olarak Etiyopya Ortodoks Kilisesine göre bayram akşamı (6 Ocak)’dan yarın sabaha kadar oruç tutuyor vebu merasime  Gana diyorlar. Noel gününde oruç, sebze ile birlikte baharatlı et ile yapılmış Vat adlı yemek ve İncra adlı ekşi hamurla yapılan ekmek yemekle  sona erer.

 

Japonya

 

Noel resmi olarak Japonya'da kutlanmamış olmasına rağmen, insanlar kutlamadan memnuniyet duyuyor ve arkadaşlarıyla KFC usulü kızartılmış tavuğuntadına bakmaktan daha keyif verici olan şey nedir? 1974'teki başarılı KFK Medya Kampanyası sayesinde, Frisian Tavuk, Japonya'da birçok hayran kitleyi bulunan Noel töreninin bir parçası haline geldi ve şubeler birkaç ay ileride siparişleri alıyorlar. Bunlardan bir diğeri, kremalı ve çilekli sünger kekleri içeren Japon Noel Pastasıdır.


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.