Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
16 Oct
ENG45  0

Dünyadaki farklı evlilik tarzları

   

 

 

 

Her ülkede ve her yerde evlilik kendi  geleneklerine sahiptir. Bu geleneklerden bazıları yüzeysel ve görünüşte önemlidir ve bazıları tuhaftır ve onları duymak, hatta insanlar için onları görmek ilginçtir.

Bu yazıda, dünyanın dört bir yanındaki garip evliliklerden bazılarına bakacağız.

Endonezya:

Endonezya'da gelinler dişlerini karartır, ve çalışkan olduklarını ve işlerine hizmet ettiklerini ispatlamak için evlilik törenlerinde damadın bacaklarını yıkarlar. Gelin, anne babasının omuzunda olarak, onların vasıtasıyla damadın evine gidiyor; Çünkü gelinin bacaklarının kocasının evine giden yolda yere düşmemesi gerektiğine inanıyorlar.

Ayrıca, Endonezya'da Java adında olan küçük bir adada, evlilik yaşına gelen insanlar, 25 Fareyi tuzağa düşürmeliler. Bu, Java hakimini öykünen bir gelenektir.

Hindistan:

Hindistan'da, evlilik yaşına gelen kızlar, istedikleri kişiyi bulduklarında bastonla kafasına ve beline çarparlar. Fazla darbeyi tahammül eden bir kişinin evlenmeyi hak ettiğine inanıyorlar.

Ancak düğün sırasında Hindistan'da Toda adı verilen küçük kabilelerden birinde kutlama yapmak için gelin damadına ulaşmak için elleri ve dizleri üzerine yürür ve damat ayağını gelininkafası üzerine koyuyor ve  böylece, aralarındaki evlilik bağlantı kuruluyor. Gelinler evlilik yüzüklerini ayak parmaklarını takıyorlar.  

Çin:

Çin'in merkezinde olan Toyca adına kabilede yaşayan insanların çok garip bir geleneği var. Gelin ve Damat 10 gün 3 saat boyunca ağlamalı ve son günde anneleri, kızkardeşleri, arkadaşları ve akrabaları ile ağlamalıdırlar. Bu günlerde gelin ve damat hüzünlü şarkıları dinlemeli.

Yeni Gine:

Gine'de olan Dani kabilesinde, damat gelecek karısına duyduğu sevgiyi kanıtlamak için parmaklarından birisini kesmesi ve onu karısına hediye olarak sunması alışagelmiş bir şey. Ancak evlilik sona ermezse gelin de aynı şeyi yapmalıdır.

İskoçya:

İskoçya'da ve bazı köylerinde nazar deymesin diye, düğünden once gelin ve damada siyah elbise giydirip ve onlara her türlü çöp döküyorlar, bu iş bittikten düğün için hazırlaşırlar.

Moğolistan

Evlilik tarihini sonuçlandırmak için Moğolların tuhaf gelenekleri var, onlar bir tavuğu kurban etmeleridir, ancak bıçakları ortak olduğunda da bu işi yaparlar. Sonra tavuku yarıp ve karaciğerini çıkarırlar. Tavuğun Karaciğer sağlıklıysa, istenilen tarih uygundur ve eğer karaciğeri hastaysa, başka bir tarih düşünmeleri gerekir.

Eskimolar

Eskimolar arasında bir çift seçmenin yollarından biri, gelinin parfüm kokusunu almaktır. Bir erkek kokudan hoşlanıyorsa evlenir ve aksi halde kaçar.

Amazon

Amazon'daki tuhaf bir gelenek, köyden bir sürü tavuk çalıp ve düğüne 7 gece kala tavukların başını kesiyorlar. Sonra tavukları pişirip yiyorlar ve tavuğun ayaklarını gelinin yatağına yerleştiriyorlar.

Bunlar dünyadaki evliliklerin garip geleneklerinden bazılarıdır.

 

 


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.