Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
27 Sep
ENG45  0

Dünya Turizm Günü Kutlu Olsun.

        

 

 

Dünya Turizm Günü Kutlu Olsun.

27 Eylül, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından, Dünya Turizm Günü olarak adlandırıldı. Turizm endüstrisi artırmak için dünya halkı bu günü kutluyor.  Dünya Turizm Örgütü, bu yılı Sürdürülebilir Turizm , Geliştirme Araıcı yılı adlandırmış.

Bir turist, ikametgahını iş dışında başka amaçlarla terk eden ve en az 24 saat bir varış yerinde yaşayan bir kişidir. Endüstriyel turizmin, kütle turizmi, kültür turizmi, sağlık turizmi, sanatsal turizm, tarihi turizm, rekreasyonel turizm, deniz turizmi, spor turizmi ve doğa turizmi gibi çeşitli türleri vardır. Tabii ki, bu turizmlerin her biri belirli bir amaç için yapılır ve kendi tanımları vardır.

Dünya Turizm Örgütü, hem turistlerin ihtiyaçlarını karşılayan ve hem gelecek için  değerler ve fırsatları sağlayan turizmi sürdürülebilir turizm biliuor. Aslında bir kaynak yönetimine sahip olsun. ekonomik, sosyal ve estetik ihtiyaçlarını, Kültürel bütünlüğünü  ve yanı sıra biyoçeşitlilik ve hayatta kalma sistemlerini koruyabilsin.

Yazının başında da belirtildiği gibi, Dünya Turizm Örgütü hersene bir slogan ve bir ülkeyi ev sahibi ülke olarak seçmektedir. 2017 yılında Dünya Turizm Örgütü olan Sürdürülebilir Turizm , kalkınma aracı’nı bir slogan olarak seçti ve ev sahibi olarak tüm ülkeleri istedi. Daha fazla bilgi için, geçtiğimiz yıllardaki sloganlar ve ev sahibi ülkeleri tanımak iyidir. Onları bilerek son yıllarda turizmin büyüyen eğilimini görebiliriz.

2016 / Tayland / Herkes için turizm

2015 / İspanya / Bir milyar turist, bir milyar fırsat

2014 / Meksika / Turizm ve toplum gelişimi

2013 / Maldivl / Turizm ve Su, Ortak Geleceği Korumak

2012 / İspanya / Turizm ve sürdürülebilir enerji

2011 / Mısır / Kültürleri Birleştirme

2010 / Çin / Turizm ve Biyolojik Çeşitliliği

2009 / Gana / Turizm; Çeşitliliğe Saygı

2008 / Peru / Turizm, Mücadeleye Müdahale / İklim Değişikliği

2007 / Sri Lanka / Turizm kadınlara kapı açıyor.

2006 / Portekiz / Turizm zenginleşir.


 

 

 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.