Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
26 Sep
ENG45  0

Dünya halkının en tuhaf ve en tehlikeli gelenekleri 2

 

WWW.ENG45.COM sitesinin önceki makalasında yazdığımız "Dünya halkının en tuhaf ve en tehlikeli gelenekleri" konulu makalanın devamını burda okuyuruz.

 

Mermi Karınca Eldiveni

 

Bu, Amazon kabilelerinin en acı özelliklerinden biridir ve bu etkinliğe katılmazsan erkek olamazsın. Çocuklar, belli bir yaşa ulaştığında diğer olgun erkeklerle birlikte, ormana gider ve Mermi karınca (bir tür karınca) bulurlar. Bu böceklerin sokması çok acı vericidir. Karıncalar toplandıktan sonra bitkisel bir ilaçla uykuya dalmaktadırlar. Ardından, uyuyan karıncaları, eldiven içine koyuyorlar. Karıncalar uyandıklarında  kendilerini eldivenlerle hapsolmuş görüp ve çok kızgın ve agresif davrandılar. Bu arada yeni olgunlaşmış erkekler karıncaları 10 dakika içinde eldiveninde tutmalı ve acıyı tahammül etmelidirler. Bu işi  20 kere tekrar ettikten sonar, genç erkekler, erkek olduklarını gösterirler.

 

 

Ölü küller bulunan çorba

 

"Yanomami" kabilesinde ölülerin ölü gömme töreni çok önemlidir ve bu kabilenin halkı ölülern ruhunun sakin olmasından emin olmak istiyorlar. Brezilya ile Venezuela arasındaki sınırda yaşayan bu kabilenin insanları birisi öldüğünde cesedini yakıp ve kemiklerin kül tozuyla çorba pişirip içirler. Bu çorbayı içtiklerinde kaybettikleri insanın ruhu sonsuza dek bedenlerinde ezeli kalacağına inanıyorlar. "Yanomami"ler herkesin cesedinin yakılmasına inanıyorlar; çünkü onlara göre vücudun doğal bir şekilde yok edilmesi çok korkunç, öte yandan ölünün ruhun bunların bedenine girmezse rahatsız olacağına inanıyorlar. Ayrıca, cesedin mümkün oldukça en kısa sürede yok olunmasına inanıyorlar, aksi takdirde ruhu geri gelecek ve sürekli gözlerinde görünecektir.

 

Hindu’ların diş doldurmaları

 

Hindu dininin en önemli törenlerinden biri, ergenlik çağından erişkinliğe ulaştıklarında dişlerin doldurulmasıdır. Erkekler ve kadınları içeren bu tören evlilikten önce veya evlilikle aynı zamanda yapılmalıdır. Hindu sisteminde, bu insanlar dişlerini doldurup düzleştirerek görünmez tüm kötü güçlerden kurtulacaklardır. Dişlerin şehvetaçgözlülük, öfke, sıkıntı ve kıskançlığın sembolü olduğuna inandıklarını, onları doldurarak fiziksel ve ruhsal olarak değiştiklerine inanıyorlar.

 

Bu makalayla ilgi daha fazla bilgi elde etmek isterseniz https://www.eng45.com/enarticles/post/359/-d-nya-halk-n-n-en-tuhaf-ve-en-tehlikeli-gele adrese başvurabilirsiniz.

 

 


 

 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com

 

    

 

 


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.