Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
1 Nov
ENG45  0

Chengdu muhteşem manzarası

 

 

 

Hakkında konuşmak istediğimiz yer Asya yerlerinden biridir, ancak Tayland veya Endonezya hakkında konuşmak istemiyoruz. Burası Çin'in şehirlerinden biridir, ancak Şanghay ya da Pekin değil! Şimdiye kadar duyulmamış olmasına rağmen, Avustralyalılar'ın en popüler turistik yerlerinden biridir.

Chengdu’dan bahsediyoruz.  Bu muhteşem şehri  ve Chengdu'nun görülmesi gereken yerlerini tanımak ve herkesin neden orayı görmek istediğini bilmeniz için www.ENG45.com sitesiyle bizimle olun.

Çin'de olan şehirlerden biri ve Sichuan’ın  başkenti Chengdu, turistlerin varlığından alınan istatistiklere göre, Turizm endüstrisinde büyük popülerlik kazanmış ve bir yıl içerisinde % 133 Turizmde büyümüş! Oysa, Bali ve Tayland gibi diğer turistik merkezlerin büyüme oranı geçen yıl aynı kalırken, farklılık göstermemektedir. Avustralyalıların Chengdu'yu sevdikleri ve kaç yıl boyunca aniden turizm merkezi olarak seçtikleri konusunda ne düşünüyorsunuz? Avustralya insanlarında Chengdu hakkında özel olan nedir?

 

 

Bu soruyu yanıtlamaya başlamak için Chengdu, birçok ilgi çekici yeri olan büyük bir şehir ama aynı zamanda Çin'deki diğer tanınmış şehir ve turistlere kıyasla sakin bir yeri var. Bunların dışında, Chengdu Çin'in Panda başkenti olarak da bilinir ve bu sevimli hayvanları görmek isteyen arkadaşlar Chengdu'ya gider. Büyük panda araştırma merkezi Chengdu şehrinin dışında bulunmaktadır ve bu nedenle turistler bu hayvanları yakından görmek ve hatta onlarla etkileşimde bulunmak için merkeze kolayca gidebilirler.

Araştırma raporlarına göre, Avustralyalıların Chengdu'da yaklaşık 14 gün geçirdiği ve Chengdu'yu ziyaret ettikleri tahmin ediliyor. Chengdu, turistler için dünyanın en iyi destinasyonlarından biri haline geldi ve Çin'in bu ekonomik kutbu benzeri görülmemiş bir büyüme yaşadığından şüphesiz Çin’in çok önemli bir turizm kenti  olacaktır.

Şimdi Chengdu ve Avustralya arasındaki direk seferler bile kuruldu. Bu muhteşem şehir, mükemmel havaalanı ve rahat iletişim bağlantılarıyla Çin'in güneybatı kesiminde bulunmaktadır.

Chengdu’nun muhteşem manzaralarını görün.

Turistlerin Chengdu'yu ziyaret ettikten sonra sevdikleri  ilk şeylerden biri, Chengdu kültüründe önemli bir rol oynayan çay evleridir. Ayrıca çay evlerinde geleneksel Çin yemekleri servis edilmektedir.

Şehirde yapabileceğiniz digger işlerden biri Pandas Araştırma Merkezi'ni ve Pandas Parkı'nı ziyaret etmenizdir. Chengdu kendisini yeni ve ileri teknolojilerle büyütüp ve modernleştirirse de, geçmişte hakim olan ve insanlar arasında var olan geleneksel ve eski alan hala vardır. Öte yandan Gelenek ve moderniteye çok iyi rastlandığı söylenebilir.

Chengdu’ya  seyahat ederken bu şehirde görmeniz gereken bir başka yer, Kaliteli restoranlarla dolu ve Chengdu insanların ve ziyaretçilerin en popüler alanlarından biri olan Qingyang bölgesinde bulunan geniş ve dar sokaklarıdır. Bu cazibe merkezlerinin yanı sıra, Chengdu'nun tarihi mekanları da çok sayıda, en ünlülerinden biri İmparator Liu Bei ve Wenshu'nun mezarıdır.

Chengdu’nın hava durumu ve Chengdu'ya seyahat etmek için en uygun zaman

Chengdu astropikal bir iklime sahiptir. Şehirin  yazları sıcak , sonbaharı soğuk ve kışları tekrar sıcaktır. Chengdu halkı fazla güneş görmüyor, çünkü şehir bulutlu bir şehir, bu yüzden Chengdu'ya seyahat ederken sıcak bir hava beklemeyin, ancak hoş bir iklime sahip. Chengdu'ya seyahat etmek için en iyi zaman, Nisan ayından mart ayına, Ekim ayından Aralık ayına kadardır; bu zamanlarda şehirin ağaçları güzelce çiçek açıyor ve her şey en taze halde oluyor.

Chengdu'ya gitmeden önce bilin.

Chengdu, dünyanın en sofistike ve popüler turistik yerlerinden biri ancak aynı zamanda Pekin gibi şehirlerin huzurlu bir versiyonudur. Şehrin yaklaşık 30 üniversitesi var ve buna göre şehrin genç nüfusun yüksek olması nedeniyle dil bilmemekten ve şehre bağlanmamızdan endişelenmenize gerek yok. İngilizce biliyorsanız, kolayca gezebilirsiniz. Chengdu halkı yemek kültürünü turistlere göstermeyi sever, bu yüzden restoranları en iyi ve en kaliteli Çin lokantalarından biridir ve gıdalar da baharatlıdır.

Bu şehirde kalmak için 2 seçeneğiniz var. Hem otelde ve hem Hastle'de uygun fiyatla kalabilirsiniz. Örneğin, şehirdeki Shangri-La lüks otelde kalmağın her gecesi yaklaşık  200 dolara ve şehrin iyi semtlerinden birinde bulunan Hastle’lerin birinde kalmak ortalama maliyetiyle gecelik 25 Dolar ile 30 Dolar arasındadır.

Bu şehre siyahet için gittiğinizde, Şehrin merkezi olan Chengdu'nun Tianfu Meydanı'nı ziyaret etmeyi kaçırmayın. Ünlü heykellerden biri meydanın merkezinde bulunuyor. Chengdu şehrinin metro hattı da meydanın aşağısından geçiyor.

 


 

 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.