Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
30 Oct
ENG45  0

Bu ülkelerle ilgili inanmadığınız 10 gerçek

 

 

 

 

ister inanın ister inanmayın, şimdi dünyada 196 ülke var. Dolayısıyla, kendinizi güncel bir insan olarak görseniz, hala okuduğunuzda  şaşıracağınız bazı gerçekler vardır. İşte farklı ülkeler hakkında inanması zor olan 10 gerçek vardır.

Dünyanın en farklı ülkesi - Hindistan

Evet yine H,nd,stan. Kültürel, ekonomik, iklimsel, ırksal, dilsel, etnik ve ulusal dindar vedüşündüğünüz her kategoriyse, Hindistan dünyadaki en farklı ülkedir .

Dalgalar altında yok olma ihtimali yüksek olan adalar - Maldivler

Isınma ve yükselen deniz seviyeleri konusundaki tüm konuşmalarla, en büyük korku Maldivler halkında olmalı. Ortalama olarak, adanın yüksekliği deniz seviyesinden yalnızca 1.8 metre yüksektedir! Ve dünyadaki en düşük yer de budur.

Nüfusun çoğunluğu aşırı kilolusu olan ülke - Naro

Naro ada ülkesi nüfusu yaklaşık yüzde 95'i fazla kilolular ve bu nedenle bu ülke , yeryüzünde en obez insanlara sahiptir. Yakın tarihli bir araştırmaya göre, Batı fast food ithalatının aşırı olması nedeniyle bölgedeki insanlar için obezite yüksek olmuştur. Elbette, neredeyse mantıksız ... neredeyse.

Dünyadaki en büyük göl sayısına sahip ülke - Kanada

Bu Ülkede 3 milyondan fazla göl var,sonuçta Kanada topraklarının% 9'unu tatlı su oluşturuyor ve  dünyanın göllerinin% 60'ından fazlası bu ülkededir.

Nehri olmayan bir ülke - Suudi Arabistan

Biraz garip görünüyor, değil mi? Suudi Arabistan kadar bir ülkede, en azından kaç akan nehir olmalıdır. Ama değil. Tatlı suyun çoğu tatlısu bitkileri veya yeraltı depolarından gelir.

Dünyanın en çok genç nüfusu sahibi - Nijerya

Ülkenin en genç nüfusa sahip algılama endeksinin 15 yaşın altındaki gençlerin sayımı olduğunu bilmek kötü değil. Ve şimdi yetişkinliğe pek ulaşmayanlar nüfusun yarısını oluşturan ülke, Nijerya.

Çiftliği olmayan En Büyük Ülke - Singapur

Dünyada tarıma dayalı bir ekonomi belirtisinin olmadığı çok sayıda küçük toplum olmasına rağmen, Singapur bu ülkelerin en büyüğüdür.

Çöller ülkesi - Libya

Ülkenin% 99'undan fazlası çölle kaplıdır ve bazı bölgelerinde onlarca yıldır bir yağmur damlası bile yağmamış.

Dünyada en az huzuru olan bir ülke- Somali

Dünya Barış Listesi'ne göre son üç yılda Irak dünyadaki en rahatsız ülke olarak tanınmasına rağmen, son yıllarda Somali, Irak’tan geçmiş ve en önde olan ülkedir.

Dünyanın en büyük oksijen üreticisi - Rusya

Dünyanın ormanlarının yüzde 25'ten fazlası Sibirya'da bulunuyor ve bu konu, Rusya'yı Karbondioksidi temiz havaya dönüştürülebilen en büyük ülke yapmış.

 


 

 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.