Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
13 Nov
ENG45  0

Bu altı cümle sizi başarıya ulaşmanızdan uzak tutacak! - Birinci Bölüm

 

 

 

İş dünyasında ciddiye alınması gereken önemli şey, olumsuz cümleler kullanmamaktır.

Çünkü işiniz, birkaç olumsuz cümle ile bozulmaktan çok daha önemlidir. Aşağıda hak ettiğiniz başarıyı elde etmek için işte kullandığınız sözcükler arasından çıkarmanız gereken  6 cümleyi birlikte öğreneceğiz. WWW.ENG45.COM sitesi ile bizimle devam edin.

Bu iş olması mümkün değil.

Teslim olmak sizi Korkak birisi olduğunuzu gösteriyor ve korkaklar rütbe ve dereceleri yükselmiyor. Bir projeye tamamen teslim olmak yerine, cevabınızı bu görevi yerine getirmek için kullanılabilecek alternatif ve ilham verici stratejiler şeklinde öne sürdürün. Birçok yönetici onları, şirketin merdiveninden yukarıya çıkarmak için , sorunu öne çıkarma ve çözme becerisine sahip kişilere ihtiyacı var. Teslim olamk yerine bir çözüm önerirseniz, sizi bir takımın veya organizasyonun değerli bir üyesi olarak görecekler.

Benim hatam (suçum) değil.

Kimse, suçu başka birine atan biriyle çalışmaktan hoşlanmaz. Hatanızı Kabul etmeniz Karakterinizi ve bir hatadan öğrenme ve iyileşme yeteneğine sahip olmanızı gösterir. Hata yaptığınızda bir başkasını suçlu tutmanız, sizin hatalarınızdan ve yanlışlarınızdan hiç bir zaman ders almak istemediğinizi gösterir.

Bu iş benim görevlerimin listesinde değil.

Şimdiki sorumluluğunuzu kabul ettiğinizde, mesleğinizin kapsadığı sorumluluk alanını ve çalışma alanını iyi anlamış olursunuz. Işe katıldığınızda aylar veya yıllar süresinde rol ve sorumluluklarınız genişletilecek ve değiştirilecektir. Bu değişikliklerin bazıları istediğiniz ve arzu ettiğiniz değişiklikler ve bazıları da önceki sorumluluklarınıza geri dönmenizi arzu etmenize neden olur. Patronunuz ya da yöneticiniz size bir başka sorumluluk verip ve görevinize yeni bir görev eklediğinde, yeni  işlerden ve yeni sorumluluktan kaçmak isteme ruhunu sşzden almak istiyor.

Bu makalanın devamını WWW.ENG45.COM sitesinde ve bu adreste ( https://www.eng45.com/enarticles/post/602/ ) okuyabilirsiniz.


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.