Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
24 Oct
ENG45  0

Bu alışkanlıkları bugün terk edin!

Çoğumuz günlük hayatımızda, yıkıcı etkilerinin farkında olmayan alışkanlıklara sahibiz. Bu alışkanlıklardan bazıları yalnızca fiziksel sağlığımızı değil aynı zamanda zihinsel sağlığımızı da tehdit etmektedir. Sağlıklı bir yaşam tarzı arıyorsanız ve toplumdaki diğer insanlardan farklı olmak ve daha hızlı ilerlemek istiyorsanız, bu alışkanlıkları tanımlamanız ve çözmeniz gerekiyor.

 

 

  1.        Hayır demek

Hayatta kazanmanız gereken en önemli becerilerden biri  "hayır demek" becerisi olduğunu söyleyebiliriz. Başkalarını memnun etmek için onların küçük ve büyük isteklerine evet cevap vermeye alışıksanız, yaşamın eteklerine düşüyorsunuz demektir! Bir çok saygılı insana HAYIR söylememiz çoğumuzun zihninde iyi bir iş olmayabilir, ancak güçlü ve dürüst yol ile nasıl Hayır demeği  öğrenmek,  hayatınızda büyük bir farklılıklar yaratabilir.

 

 

  1.        Karşılaştırma

Başarı merdiveninin neresinde durduğunuz  önemli değil;  diğer insanların hayatlarına ve konumlarına bakarsanızsa ve kendizi onlarala karşılaştırırsanızsa, bu yalnızca ilerlemeye devam etmenizi engeller. Ne zaman hayatınızın sadece kendinize ait olduğunu ve başkaların hayatı yalnızca kendilerine ait olduğunu öğrenirseniz, başkalarının pozisyonu ve yaşamı ne olursa olsun başarıya ulaşabilirsiniz. Kendinize öncelik vermeyi ve yalnızca kendi hayatınıza odaklanmayı unutmayın.

 

 

  1.        Dedikodu yapmak

Dedikodu yapmanın ne kadar nefret edilen olduğunu göstermek istemiyoruz! Sorun, bu işin doğrudan kendi hayatınızı etkileyeceğidir. Bir kişiye karşı ne kadar Kızgın ya da öfkeli olduğunuz önemli değil,  o kişinin kendisiyle doğru zamanda sorununuzu çözmeye çalışın. Sorun yaşadığınız birisiyle ilgili başkalarıyla konuşmayın. Bunu özellikle iş ortamlarında gözlemlemek sizi daha başarılı bir kişi yapabilir.

 

 

  1.        Yatmadan önce tablet veya telefon kullanmak

Telefonunuzu ve tabletinizi yatmadan önce kullanmanın yarattığı yıkıcı etkileri muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu aletlerin ekran ışığı, melatonin hormonunun (uykulu hormonu) üretimini durdurabilir ve sizi uyarabilir. Bunun uykunuzu etkilemediğini düşünebilirsiniz, ancak bu sizi uykulu hissettirir. Bu yüzden birçok kişi 8 tam saat uykularına rağmen gün boyunca kendilerini yorgun hissediyorlar.

 

 

  1.        Teslim olmak

Başarıyı engelleyebilecek en önemli alışkanlıklardan biri teslim olmaktır. Seni memnuniyetsiz ya da mağlup eden şey, her an başarıya ulaştığınızda sağa teslim olmaktır. Birçoğu, büyük başarılara her zamankinden daha çok yaklaştığınızda en zor yaşam koşullarının gerçekleşeceğine inanıyor. O halde, iyi günlerin gelmesini inanarak hayatınızın zor günlerini atlatın ve arzularınıza ve isteklerinize ulaşmaya çalışırken onlardan vazgeçmeyin.

 


 

 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.