Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
11 Oct
ENG45  0

Barselona Turistik Gezi Yerleri

 

 

 

Barselona gezisi

Barselona, İspanya'nın en büyük liman kentlerinden biridir. Barselona'da çok sayıda güzellik ve yer var. Bu yüzden turistler açısından en kalabalık şehirlerden biridir. Bir gün İspanya'ya giderseniz, bu güzel şehre seyahat etmeyi unutmayın.

Sagrada Familia

Burası Barselona'nın en çarpıcı işaretlerinden biridir. Bu bina henüz tamamlanmamış. Kulenin tamamlanması birkaç on yıl alabilir.

Montjuic

Montjuic, Barselona'nın merkezinde. Bu kule, 1929 sergisinin ve 1992 Olimpiyatlarının mirasçısıdır.

La Rambla

Barselona'nın güzel ve ünlü caddesidir. Bu cadde daima kalabalıktır. Bu cadde, Katalonya Sarayı'nı Port Vall'a bağlar.

Guelle Park

Gaudi'nin en ünlü eserlerinden biri, şiddetle tavsiye edilen resmi olmayan parktır. Park UNESCO ‘da tescil edilmiştir.

Casa Mila

Bu bina da Gaudi tarafından Barselona'da inşa edildi ve hayatını Sagrada Familia'nın inşasına adamadan once Gaudi’nin yaptığı en son işidir.

Placa de Catalunya

Placa de Catalunya, Barselona'da ünlü bir meydandır. Bu alan ekolün eski bölüm ile modern kısmı arasında bulunur.

Parc de la ciutadella

Park, 19. yüzyılın sonunda Barselona'nın merkezinde yer almaktadır. Müze, Hayvanat Bahçesi ve Katalan Parlamentosu parkta bulunur.

La Seu Cathedral

Bu kilise Gotik bölgesinde bulunmaktadır. Onun gotik görüntüsü 19. yüzyılın sonunda tamamlandı.

Magic Fountain

1929 yılında yapılmış bu çeşme canlı renklerle süslenmiştir.

Arenas de Barcelona

Başlangıçta bir boğa güreşi merkezi olarak inşa edilmiş, ancak 2011 yılında bir alışveriş ve eğlence kompleksi haline geldi. Bu binanın terasına giderseniz, çevredeki güzel sahneyi izleyebilirsiniz.

Placa d’Espanya

Montjuic tepesinin eteklerinde bulunan bir meydandır.

Barcelona Fish

Barselona'nın en etkileyici eserlerinden biri, Frank Gehry tarafından tasarlanan Barselona balığıdır.

Triumphal Arch

Tonoz, Kuzey Afrika halkının mimari tarzında renkli tuğlalarla yapılan Tonozdur ve 1888'de Dünya Fuarı  girişi için inşa edildi.

Trre Agbar

Barselona'nın en yüksek binalarından biri. Makul olmayan şekli ve renkli metalik kapağı vardır. Bu heykel gecede eşsiz bir manzaraya sahiptir.

Port Vell

Eskiden terk edilmiş bir liman, şimdi modern bir kürek havzası ve eğlence merkezi haline gelmiş. Avrupa'daki en büyük akvaryum orda bulunur.

Poble Espanyo

Ünlü ve görkemli anıtların bulunduğu Barselona'nın sokaklarından biri de Gotik’tir. Royal Plaza Square, Barselona'daki eski ve görkemli bir meydanlardandır. Meydanın çevresinde çok sayıda kafe ve restoran bulunmaktadır.

Camp Nouveau Stadyumu ve Müzesi

Camp Nou, Avrupa ‘nın en büyük stadyumu ve dünyanın 13. en büyük stadyumudur. Stadyuma gittiğinizde heyecan verici ve unutulmaz bir deneyim yaşarsınız. Barselona Futbol Müzesi, Barselona'nın en popüler müzelerinden biridir. Koleksiyonda, Dolly, Miró ve TaPis gibi yerli sanatçıların eserlerini içeren bir sanat galerisi bulunmaktadır. Ve ayrıca, bu koleksiyonun Futbol koleksiyonu, Kulübün farklı hatıraları ve takımın zaferleriyle doludur.

montjuic park

Barselona'dayken, bu park, gezi mekanlarınızdan biridir. Güzel bir park manzarasına sahip olduğu dışında parkta birçok müze ve galeri bulunmaktadır. Barcelona'nın ünlü sanatçısı Juan Migro'nun eserleri, bu parkta. Yaz aylarında parkta açık sinema düzenleniyor. Bu park, çocuklar için ilginç bir yerdir.

Barcelona sahili

Barselona'ya seyahat ederseniz, deniz, sahil ve güneşin Barselona gezisinin ayrılmaz parçalarından olduğunu göreceksiniz.  Sahilde bisiklet ve paten rotaları var. Sahile gittiğinizde sörf yapmak ve yelken yapmayı deneyin. Yüzme, güneşlenmek ve gezinmek, Barselona'nın sahilinde yapılan çekici işlerdendir.

 

 


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.