Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
16 Nov
ENG45  0

Başarı yakınınızda

 

 

 

Başarının çok korkutucu olabileceğini genellikle göz ardı ederiz. Korkuyu bir düşman olarak görmeye alışkınız. Bu yüzden, onu görmezden gelmek ve korkudan kaçmak için elimizden gelenin en iyisini yaparız. Bu, korkunun bilinçaltında kalması ve kendini uygunsuz davranış olarak temsil ettiği anlamına gelir. Peki ne yapabiliriz? Bazen yapılması gereken tek şey korkuyu kabul etmek ve korktuğunuzu kabul etmektir. Bu, daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir. sonra kendinize, endişeliyim ve bu  bu durumlarda normaldir ve derin nefes alın.

Korkuları kabul etmek, korktuğunuz şeye odaklanmanıza ve onunla başa çıkmanın bir yolunu bulmanıza yardımcı olur.

İşte şurda başarıdan korkmanın üç türünü ve onlarla nasıl başa çıkmanın yollarını açıklıyoruz.

İş haysiyetini kaybetme korkusu

Yaratıcı insanlar başarı ile karmaşık bir ilişkiye sahiptirler. Öte yandan, özellikle de iş onurunuzu kaybetmek pahasına, her ne pahasına olursa olsun başarılı olmak istemiyorsunuz. Ne yapılması gerekiyor? Her şeyden önce, her kesin memnun kalmasını sağlayamayacağımızı kabul etmeliyiz. Bu temel söz, başarı maliyetinin bir parçasıdır. İkincisi, seçimlerinizden emin olun. Onları bir iş haysiyeti olarak tanımlayan öğelerin listesini yapın ve yapmaya hazır olmadığınız şeylerin bir listesini hazırlayın. İş haysiyeti listede listelenen öğelerden birini yapmadığınız sürece aynada kendinize bakın. Başkalarının size karşı söyledikleri sözleri aklınızda düiünün.

Başka bir insan olmaktan korkmak.

Başarılı insanları sevmeye alıştığımızdan ve onları aklımızın köşesinde her zaman kahraman olarak kullandığımız için, onlardan olduğumuz mümkündür ve bu kaygıya neden olur. Arkadaşlarını ve ailesini tanımayan, arkadaşın olmayan biri olmandan korkuyorsunuz. Bu korku, gerçekte, biraz doğrudur. Son olarak, kendinizden ve mevcut durumunuzdan memnunsanız, değişmek ister misiniz? Fakat bu konuda yanlış bir hipotez de var: bu değişim kendinizi terk ederek tamamen yeni bir insan haline gelmeniz demektir. Değişiklik bundan daha karmaşıktır. Siz de bundan daha karmaşıksınız. Ne yapabiliriz? Kendinizi kaybetmeyi düşünmek yerine, ne elde edeceğinizi düşünün. Kişiliğinizin yeni özelliklerini, ayrıca kim olduğunuzu ve dünya için ne elde ettiğinizi keşfediyorsunuz. Yeni role alışmak heyecan vericidir ve arkadaşlarınız ve aileniz için hala aynı kişi olabilirsiniz. Onlarla vakit geçirmek, yeni ve güncel elbiselerinizi giydikten sonra eski ve rahat pantolununuzu giymek gibidir, yani kendinizsiniz ama daha fazla seçenek ve daha üretken bir yaşamla eşit olan farklı özelliklerle.

Başarıya kavuşmama korkusu

Hug McLeod'a göre, başarı başarısızlıktan daha karmaşıktır. Bazen kendinizi iyi hissetmemeniz durumunda bile tanıdık bir konumda kalmak daha kolay. Ancak başarıya ulaşmak, bilinmeyen bir ülkeye girmek demektir. Siz başkalarının kontrolü altında ve yeni baskılara maruz kaldığınız halde bu bölgeye girersiniz. Bu problem için ne yapmalıyız? Başarı fikri korkutucu görünse de, gerçekliği önceden düşündüğünüzden daha kolay bir şekilde ele almak daha kolaydır. Eğer zorlu yolları aşmak ve ileri gitmek için o kadar güçlüseniz, bu işi iyi ve uygun zamanlarda da yapabilirsiniz. Evet, değişiklikler yapmanız ve yeni şeyler öğrenmeniz gerekiyor; bunu yapmak için yeterince esnek ve yaratıcısınız. Şüphe duyuyorsanız, size başarı getiren ek kaynakları hatırlayın: kendinize güveninizi arttırımı, daha büyük ve daha güçlü şebekeler, daha iyi banka hesapları, daha fazla itibar, bu size yeni kapılar açacaktır.


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.