Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
5 Sep
ENG45  0

Astronotlar

      

 

 

Astronotlar

 

Dünya, son zamanlarda, bir yandan milyonlarca mültecinin güvende olan komşu ülkelere kaçmalarna neden olan  ülkeler arasındaki savaşlarda yanıyor ve bir yandan da Amerika Teksas’ı Harvey fırtınası gibi binlerce kişiyi evsiz bırakan doğal  afetlerle karşı karşıya kalmış.

Bütün dünyevi karışıklıklara rağmen, gökyüzünde barış ve huzur içinde çalışan ve çalışmalar yapan bazı insanlar var. Son zamanlarda, üç astronot, iki erkek ve bir kadın, görevlerine son vererek Kazakistan'a indiler. Bir erkek ve bir kadın Amerikalı ve diğeri Rusya'dandır.

57 yaşındaki kadın astronot Peggy Whitson bir biyokimyacı. O, Yaklaşık 665 gün görevde olmuş ve uzay aracının dışında birkaç saat geçirmiş ve yürümüş. Uzay görevleri sırasında akciğer kanseri ve kemikle iliği hücreler üzerine araştırma yapıyormuş. Dünya'ya döndüğünde sadece eşini ve pizzayı özlediğini söylemiş. Ayrıca, Pazartesi günü yapılan bir röportajda, uzaya yaptığı ziyaretin işinin en büyük noktası olduğunu belirtti.

Reuters’e göre, ayrıca, gençler için iyi bir rehber olması ve deneyimlerini onlarla paylaşmasıyla onların da gelecekte böyle bir istekte bulundukları nı sağlamak için  bu işi yaptığını söylemiş.

Rusya'lı olan Fyodor Yurchikin ve NASA’dan olan  Jack Fischer ile birlikte çalışıyormuş ve İngilter saatına göre saat 2:30’da yere indiler.

Fyodor Yurchikhin, Uzayda673 gün içerisinde 5 Uzay görevi yapmış ve Jack Fischer de uzayda 163 gün geçirdi. Her ikisi de Nisan ayında ISS'ye uçtular.

Günümüzün uzay istasyonunun yeni komutanı olan Randy Bresnik'e göre, bugünkü toplumumuz bu Astronotların çabalarına borçludur.

Bu ünlü astronotların fotoğraflarını görerek, insani çalışmalarımızı sürdürmek için hala sakin ve huzurlu bir yer olduğunu ve bilimsel araştırma yaparak insanların daha yaşamlarını sürdürmek için bir adım atacağımızı bulduk. Bu adımların yerde atılması her geçen gün zorlaşıyor. Umarız bir gün Yer de Uzay gibi barış ve huzur için de yaçayacak.

 

 


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.