Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
23 Oct
ENG45  0

Amsterdam hakkında ihtiyacınız olan bilgilir

 

 

 

 

Amsterdam, Hollanda'nın başkentidir. Bu ülke, Avrupa'nın kuzeyi ve batısında, doğuda Almanya, güneyde Belçika ve kuzey ile batıda Kuzey Denizi  arasında bulunur.

Bu ülkenin İsmi Netherland, bazen Hollanda olarak bilinir. Hollanda'da yaşayan insanlar Hollandalılar. Amsterdam, Hollanda'nın kuzeyinde bulunmaktadır. Bazen yabancılar, Hollanda hükümetinin orada bulunduğu için, Lahey'in Hollanda'nın başkenti olduğunu yanlış düşünülüyor. Fakat Amsterdam, Hollanda'nın kültürel başkentidir, çünkü en büyük müzeler, önde gelen orkestralar, iki üniversite, en ulusal gazete ve sanat sahneleri burada bulunmaktadır. Amsterdam, liberal kültürün mimari ve tecrübesini görmek için her yıl 4 milyonu aşkın turisti cezbeden dünyanın en popüler turistik yerlerinden biridir.

Amsterdam'da birçok turistik yer var. Amsterdam'daki en ünlü 10 turistik yer şu şekildedir:

GOUDA

Gouda, eski binalar ve güzel su yolları olan güzel bir şehirdir. Harika bir demiryolu ve otoyolları var. Bu şehir, bir günlük gezi için mükemmel bir yer. Peynir, Reçelli Waffleri, mumları ünlüdür. Şehir merkezi, bir su yolu ile çevrelenmiştir ve toplu taşıma araçlarına 5 dakika uzaklıktadır.

ROTTERDAM

Eskiden bir balıkçı köyü olan Rotterdam, bugün Hollanda'nın en modern şehridir. Bu şehir bisiklet sürmek için çok uygun. Turistlerin ziyaret etmeleri  için birkaç tarihi yeri var. Ünlü Delfshaven bölgesinde her yıl yaz festivalleri, karnavallar ve kutlamalar yapılır. Erasmus Köprüsü, Avrupa'nın en büyük limanından geçen neredeyse mükemmel bir sanat eseridir ancak Arupa'daki en popüler turist nokta, birçok ortaçağdan modern zamana kadar eserlere ev sahipliği yapan Baijmans Van Beuningen Müzesi'dir. Van Gök, Bush ve Rembrandt eserleri  bu müzede mevcuttur.

GRONINGEN     

İki üniversitesi vardır ve Hollanda'nın kuzeyinde bulunmaktadır. Hollanda'nın tamamındaki en modern ve en çeşitli müzeler bu şehrindedir. Grafiksel müzeler, resimli hikayeler  müzeleri, deniz müzeleri ve akademik müzeler bu şehirde bulunuyor. Her yere gittiğinizde Müzik ve tiyatro görüyorsunuz. Bu şehrin öğrenci nüfusu çok yüksek, bu nedenle gece hayatı bu şehirde oldukça cazip.

HARLEM

Bu şehir, Lale çiçeklerinin merkezidir ve Bloemenstad gayriresmi bir adıdır. Bu şehir,  her yıl düzenlenen bir çiçek festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Harlem , huzurlu bir cemaate sahip küçük bir şehirdir. Muhteşem mimarisi ve şehir merkezinde bulunan müzeleri  Kentin görülecek yerlerindendir. Tylerz Müzesi, İhtisaslaştırılmış şekilde doğal tarih, sanat ve bilimsel fenomenler üzerinde çalışıyor.

UTRECHT

Bu şehrin itibarı, Hollanda'nın en büyük üniversitesi olan Utrecht Üniversitesi ile ilgilidir. En büyük turistik mekânı  Sint Maarten Kilisesi'dir. Kilise 1254'ün başyapıttı ve yaklaşık 200 yaşındadır. Diğer turistik mekanlar arasında Dom Kulesi, Rietveld Schroder ve Speelklok Müzesi yer alır.

MAASTRICHT

Bu şehir, Hollanda'nın güneyinde yer alır ve hareketli ve kalabalık meydanı  yüzünden daha tanınmıştır. Göz alıcı manzaralarından Saint Servatius ve Aziz John kiliseleridir. Diğer turistik mekanlar arasında Peter Zuberg Mağaraları ve eski Helpoort Kapısı bulunmaktadır.

THE HAGUE

Lahey Hollanda'daki en iyi yerlerden biridir. Lahey'de önemli tarihi yerler vardır ve turistler lüks mağazaların servislerini kullanabilirler. Amsterdam Hollanda'nın başkenti, ancak daha önce de belirtildiği gibi, Lahey Hollanda hükümetinin karargahıdır. Madurodam Minyatür Şehri, Scheveningen Denizi'nden 360 dereceli  panoramik görüntüsüdür.

DELFT

Delft, ilerlemeye çalışılan ancak antik görünümünü koruyan bir şehirdir. Amsterdam'ın aksine, bu şehir sakin bir şehir ve kısa bir gezi için el değmemiş bir turistik yerdir. Şehrin görkemli yerlerinden Prinsenhof adlandırılabilir. Bu müzede seksen yıllık savaş rivayet edilebilir.

LEIDEN

Ağaç dikilmiş su yolları ve göz alıcı bir manzara ile güzel ve doğal bir şehirdir. seyahat için en iyi yer. Su yollarında kürek çekme keyifli bir deneyimdir.  Turistik mekanları olan çeşitli ve çok sayıda müzelere sahiptir. Hortus Botanicus yemyeşil sebze bahçesidir ve dünyadaki en eski akademik gözlemevidir.

AMSTERDAM

Kuşkusuz, Avrupa'daki en iyi turistik yerdir. Birçok köprü ve birçok müzesi var. Ana Frank Müzesi ve Rijks Müzesi, turistler için en popüler yerler arasındadır.Amsterdam’da olan Prinsengracht bölgesi, alışveriş ve farklı kafelerde test yapmak için en iyi yerlerden biridir.

 


 

 

 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.