Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
16 Sep
ENG45  0

Amerika'da tatil günler

 

 

Mayıs'ın ikinci Pazar günü - Anneler Günü:

Amerika'da Anneler Günü, Mayıs'ın ikinci Pazar günü kutlanır. Anneler, dünyanın her yaninda sevildiklei ve onlara özel bir gün adandığı gibi, Amerika’lılar da anelerine gül ve hediye vererek bu günü kutluyorlar.

Haziran ayının üçüncü Pazar günü - Babalar Günü:

Babalar Günü Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanıyor. Bu günü kutlamanın yolu da her aile için farklıdır. Bahçede bir parti yapmak ve barbekü hazırlamak ve behçelerde ve yeşil alanlarda oynamak gibi kutlamar var.

4 Temmuz - Bağımsızlık Günü:

Amerika’da 4 Temmuz'a Bağımsızlık Günü deniyor. Ülkenin sömürgecilikten bağımsız bir devlet olarak kurtulduğu ve kendisine yeni bir ulus bulduğu gün. Bu gün, piknik yapmak ve Hambürger ve Hot Dog yemek ve başka faaliyetlerle başlıyor ve gece sonu harika havai fişeklerle kutlanıyor.

31 Ekim – Halloween (Cadılar Bayramı):

31 Ekim'de insanlar, özellikle gençler ve çocuklar korkunç ve tuhaf kıyafetler giyerek sokaklara giderler; çocuklar " Trick or Treat (hile veya muamele)" diyerek evlere gidip şeker ve tatlılar topluyorlar.  Elbette, son zamanlarda, çocuklarının güvende olmaları için çocuklara özel yerler verilmişler. Bu büyük törenin işareti, Büyük balkabaklardır. onların içini boşaltıp ve üzerine bir gülümseme yapıp ve içine parlak bir mum koyuyorlar.

Kasım ayının dördüncü perşembe günü - Şükran Günü:

Kasım ayının dördüncü perşemesine "Şükr etme" günü denir. Bugünde Amerikalılar, kendi tarımıyla araziyi hasat eden ilk Amerikalı göçmenlerin hatırını unutmamak için bu günü bir yere toplanıp ve beraber akşam yemeyi yiyerek kutlamaya çalışıyorlar. Genellikle bu özel akşam yemeği partisinde Hindi ve özel sosu bulunuyor.

Hanuka :

Hanuka, Amerikan Yahudileri tarafından kutlanan bir Yahudi bayramıdır ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Yahudi sayısı yüksek olduğu için,  bu günü Amerika Birleşik Devletleri'nin her yerinde kutlandığı  gibidir. Bu kutlama sekiz gün sürüyor ve özel şamdanlarda dokuz mum yakarak, Mesih'ten önceki günlerde özel tapınağın hatırını saklıyorlar.

24-25 Aralık – (Christmas) Noel günü:

25 Aralık, İsa'nın doğum gününü kutlayan Noel günüdür. İnsanlar bu günde Çam ağacı sğsleyip ve birbirine hediyeler veriyorlar ve bu gün Yeni Yıl'ın bir haftalık tatilinin başlangıç günüdür. Bu bayramın sembolü Santa Claus adında yaşlı bir adamdır ve herkese hediye gtirip ve çam ağaçlarının altına bırakıyor. Bu, Amerika’lıların en büyük bayramı ve tatilidir ve insanların yaptığı süslemeler ve dekorasyonlar çok önemli ve etkileyicidir.

26-31 Aralık - Kwanzaa:

Amerika ülkesine farklı din ve ırkların karışımı olduğu için farklı ırk kökenleri kutlamaları da vardır. Kwanzaa Afrika-Amerika ‘lılar arasında kutlanıyor. bu yüzden bu kutlamada Afrika kökenli Amerikalılar ataları ile dayanışma hissedebilirler. Bu kulerdetlamanın süresi bir haftadır ve diğer kutlamalarda olduğu gibi hediyeler de vardır.

 

Belirtilen kutlamalar ve tatiller en önemli ve en büyüklerdi. Bu ülkeye yolculuk yapsanızsa ve sokaklarında bir festival ya da kutlama görecek olsanızsa, şu anda neler olduğunu biliyorsunuzdur.

 


 

 

 

 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.