Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
21 Sep
ENG45  0

Aşık olduğunu mu hissediyorsun?

 

 

 

Bazen, biriyle tanışmak bizde garip duygular uyandırır. Ancak bu duyguların sevgi yada çılgınlık olup olmadığını bilmiyoruz. Burada, biraz da olsa bile duygularınızdan emin olabileceğiniz bir şey söylemek istiyoruz.

1 ) Önce tanış olduğunuzdan ne kadar geçtiğini göz önüne alacaksınız. İlk bakışta aşık olmak biraz sıradışı gözükmektedir. Genellikle, aşk duyguları büyümek için zaman gerektirir. Bu nedenle, istediğiniz kişiyle olan aşinalık sürenize dikkat edin. Kendinize sorun, bir ilişki içinde miyim yoksa sadece onunlaarkadaş mıyız? Bir ilişki varsa, bu kişiyi ne kadar tanıyorsunuz ve ilişkiniz nezamandır sürüyor?

2 ) Aradığınız kişiyi düşündüğünüzde davranış tepkilerinize dikkat edin. Hızlı kalp atışları, kızarmış yanaklar ve vucudunda olan termeler gibi duygular varsa bu yanıtlar sevginizi ve aşık olduğunuzu gösteren tüm işaretlerdir.

3 ) Bu kişiyle olan ilişkiniz hakkında kendinize sorun. Gerçek veya çılgın hissettiğinizi anlatan cevaplayabileceğiniz birçok soru var. Şu gibi sorular:

Onu ne kadar iyi tanıyorum?

Hayatım o olmadan nasıl olacak?

Onun çekiciliği sadece fiziksel veya cinsel midir yoksa ben onun kişiliğine de dikkat ettim mi?

Bu insanı ne zamanlar düşünüyorum? Her zaman mı? Sadece onu istediğim zaman mı düşünüyorum?

Onunla olan geleceği düşündüm mü? Geleceği nasıl hayal etmişim?

Bir ilişkide değerleriniz neler?

Yaşadığım ilişki için ne fedakârlıklar yapmaya hazırım? Her şeyi feda etmek ister miyim?

onunla olmaktan gerçekten memnun muyum?

Yanımda olmadığında neler hissediyorum? Özlüyor muyum? Ne kadar?

Ona karşı kıskanç mıyım? ve mülkiyet sahibi miyim?

 

 

 

4 ) Romantik hislerinizi ve sevginizin yoğunluğunu ve miktarını ölçmeniz gerekiyor. Bazen sevgi hissi ile şehvet duygusunu karıştıyoruz. Bir kişinin fiziksel çekiciliğine aşık mı olmuşsunuz yoksa etkili bir ilişki yaşamanız önemli mi sorunun cevabı, seçiminize çok yardımcı olabilir.

Bu kişiyi ailenize, arkadaşlarınıza ve hayatınızdaki insanlara tanıtabilir misiniz?

Onu düşündüğünüzde heyecandan içiniz kıpır kıpır mı oluyor?

Bu soruların cevapları karşı tarafınıza nasıl hissetmenize yardımcı olabilir.

5 ) En sevdiğiniz kişinin özelliklerini yazın. Onunla ilgili aklınızda ne varsa yazın. Sonra notlarınızı kontrol edin. Aklınızda olan kişinin fiziksel özellikleri hakkında daha fazla bilgi yazdıysanız, duygularınızın adı Aşk olmadığını bilin.

6 ) Sevdiğiniz kişiyi düündüğünüzde " Biz " kelimesini düşünüyor musunuz?

Onunla ne gibi gelece hayal etmişsiniz? Ömrünüzden kaç yılını onunla beraber olarak düşünmüşsunuz? İkiniz için en iyi seçenektir diye mi karar verdiniz? Hedefleriniz ve amaçlarınız sizin için ne kadar önemli? Bu kişiyi yaşam problemlerinde tamamen destekliyor musunuz?

7 ) Bu kişiyi tüm kötü ve iyi özellikleriyle mi seçtiniz?

Herkesin olumlu ve olumsuz yönleri vardır. İstediğiniz kişinin olumsuz yönlerini belirlediniz mi? Negatif özellikleriyle yıllarca yaşayabilir misiniz? Kendi olumsuz özelliklerinizi hiç biliyor musunuz? Onları karşı tarafınızın hatırı için düzeltmeye hazır mısınız?

İstediğiniz kişi için ne kadar kendinizi feda edebilirsiniz? İki Kişilik ilişki fedakarlık ve affetme ister. Karşı tarafınızın kazancı sizin için daha çok mu önemli? Svdiğin kişi için bir fedakarlık yaptığında üzülür müsün?

Sonunda duygularınızın Aşk olduğunu fark ettiğinizde, karşı tarafla paylaşın. Bunu yaparak, sizinle aynı fikirde ve duyguda olup olmadığını göreceksiniz. Bunu farklı cümlelerle söyleyebilirsiniz. Birbiriniz hakkında daha fazla şey bilmeniz için daha fazla vakit geçirmenizi isteyin.

Duygularınızı ifade ettikten sonra, karşı tarafa düşünmesi için zamanı verin. Bazen yanlış anlaşılıyoruz, birisini seviyoruz ve onunla iletişimimizi arttırmak istiyoruz. Fakat diğer tarafın görüşleri bizimle aynı değil ve bizi sevdiğimiz gibi sevmemektedir. Dolayısıyla, kendi duygularınızı tamamen söyledikten sonra doğru cevabı almak için bekleyin.

Ve nihayet, duygularınızı ifade ettiğinizde ve beklediğiniz cevabı aldığınızda , ilişkiniz konusunda kararlı ve taahhütlü olun.

 


 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.