Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
23 Sep
ENG45  0

sanatçı olmak ister misiniz?

 

 

 

Sanatçıların özellikleri nelerdir?

İnsan beyninin sağ ve sol iki yarımküresi vardır.

Beynin sağ yarımküresi algısal süreçlere, hayal gücüne, görselleştirmeye, renk, müzik ve sanatın tanınmasına ayrılmıştır. Sağ hemisferin diğer bir özelliği, çevre ve şekillerin algılanması ve yargılamadır. Beynin sağ yarımküresi, kuşun görünürlüğü gibi davranır; ilk önce tüm görüntüyü ve özneyi görür ve sonra konuyu parçalara ayırır. Aslında, sağ hemisfer bütüncül beyindir.

Beynin sol yarımküresi, matematik, dil, cümlelerin kombinasyonu, kelime, mantık, bellek, veri sınıflandırma ve analiz gibi faaliyetleri içerir. Sol yarımkürede şeylerin ayrıntıları üzerinde duruluyor. Beynin bu kısmı bir karınca vizyonu gibi davranıyor, başka bir deyişle, her konunun ayrıntılarını tek tek görüyor.

Günümüzde BT taramaları mükemmel bir şekilde beyin işlevini göstermektedir. Örneğin, bir konuşmayı dinlerken, beynin sol tarafı ve okurken beynin sağ yarı küresi daha aktif oluyor. Beynin sağ yarı küresi vücudun sol tarafı kaslarını ve beynin sol hemisferi  vücudun sağ tarafı kaslarını kontrol ettiğini bilmeniz ilginçtir.

Araştırmalar, muhasebecilerin, avukatların ve tasarımcıların çoğunun zihinlerinin sol tarafını kullandıklarını ispatlamış. Bu insanlar beyindeki sol kısımda yer alan süreçleri ele alırlar. Ancak karşı tarafta, politikacılar ve sanatçılar beynin sağ tarafında etkinliklerini artırdığı için, sözde onlara sağ beyin denlir.

Genel olarak, beynin sol tarafı önce bileşenleri görür, sonra onları birleştirir ve bütünü oluşturur. Beynin bu kısmı istihbarat üzerine kuruludur. Ama Beynin sağ tarafı yaratıcılık temelinde hareket eder.

Sanatçıların kendi beden dilleri de vardır. Sanatçının beden dili, konuya ve içinde çalıştıkları disipline bağlı olarak farklılık göstermektedir. Aktörler otoriter vücut dilleri vardır. Fakat ressamlar, müzisyenler ve yazarlar gibi diğer sanatçılar böyle değil. Müzik alanında faaliyet eden çoğu sanatçılar daha esnek vücut dile sahiptirler. Belki de bunun nedenlerinden biri de müzik ve müzik aletleriyle ilgilendikleri içindir. Eesnekliğe ek olarak, aynı zamanda daha sıcak ve rahat vücut diline sahiptirler.  Bu insanlar hoşgörülüdür. Daha rahat ve daha sıcak Konuşurlar.

Şairlerin ve öykü yazarlarının özellikleri müzisyenlerden biraz daha zayıftır. Bu konu aktörler hakında farklıdır.

Giyim türü açısından da aktörler çoğunlukla insanların düşüncesine önem verir ve kıyafet seçimleride onların görüşlerini  önemsiyorlar. Kıyafetleri, günün kültürü üzerine kuruludur. Müzisyenler, şairler ve ressamlar, elbiseyi seçerken kendi düşüncelerine daha fazla dikkat ediyorlar.


 

 

 

 

 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.