Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
9 Oct
ENG45  0

Ölmekte olan insanların pişmanlıkları

 

 

 

Hayat, düşündüğümüzden daha kısadır. Her insanın ölümüyle zihnimiz en kısa zamanda o insanla ilgili en uzun hatıraları hatırlayabilir.  Son nefeslerini çekenlerle bir yaşam tecrübeniz varsa, belki de son konuştuğu sözleri, hala hayatta olan bizlere değerli mesajlar veriyor.

Dünyanın farklı incelemelerinde ve son mesajlarını ölüm öncesi bırakanların deneyimlerinden yola çıkarak, ölmeden önce düşünmek veya yapmak için aşağıdaki noktalara gelebiliriz.

Çoğu seyahat edebildiklerinden  ve bunu yapmadıklarına pişmanlar. O zaman yapabileceğimiz kadar günlük yaşamın yükünü ve baskısını azaltıp ve istediğimiz gezilere giderek ruhumuzu ve tecrübemizi güçlendirebiliriz. (Travel a lot)

Başka bir dil öğrenmemek pişmanlığı. Farklı bir dil öğrenebilirseniz bunu yapın. Her yabancı dil, gözlerinizin önünde başka bir dünya yaratabilir.  (Learn another language)

Yanlış iletişimleri terk etmemek. Uzun yıllar boyunca yanlış bir ilişkide kalan ve çeşitli nedenlerle ruhlarının tahrip edilmesine neden olan bir ilişkiyi sürdürecek çok kişi var. Dolayısıyla, bizim için zarardan başka hiçbir faydası olmayan ilişkilerden cesaretle vazgeçmeliyiz. (leave unhealthy relationships)

Belki de güneş kremi kullanmamaları birçok insanın söylediklerine konu olduğu bir sürprizdir. Bu mucizevi kremi kullanmamak, bir kişinin kendine güveninde önemli bir rol oynayan kırışıklıklara ve yüz kırışıklığına neden olur. Bu nedenle, gün boyunca güneş kremi kullanmayı unutmayalım ve cildimizin sağlığına önem verelim. (use sunscreen)

Eğlenceli aktivitelerde bulunmamak. En sevdiğiniz konser veya sinema salonuna gitmek ve sevdiğiniz filmi izlemek gibi eğlenceler yapmak. Sizi mutlu eden herhangi bir eğlence ve aktiviteyi unutmayın. (Go to your favorite concert)

Korktuğunuz şeylerden kaçmayın. En azından hayatın korkularından birinin üstünden gelin. (Overcome your fears)

Vücudunuzu koruyun ve egzersiz yapmayı unutmayın. Ne kadar yaşlanıyorsak, vücut fiziğinin bakımı bizim için daha önemli olur. O zaman, ilkten vücudumuzu koruyarak yaşlandışımızda bir sorun çıkmaz. (Exercise, take care of your body)

Mutlu olmadığınız bir işi terk etmemek. Belki birçok kişi gelirlerini kaybetmekten korktukları için sevmedikleri işi Kabul edip devam ediyorlar. Hayatta son deneyimleri olanlara göre en büyük hata budur. (Leave the job you dislike)

"Seni seviyorum" dememek. Hepimiz sevgiyi yaşıyoruz. “Seni seviyorum” demekten korkmayalım ve bunu sevdiğimiz kişiyle herzaman paylaşalım. (Say “İ Love You” )

Yaşlıların, özellikle de ebeveynlerin tavsiyelerini dinlememek. Ailemiz daha fazla deneyime sahip oldukları için en iyi yardımcımız olabilirler. Onların deneyimleri ve tavsiyelerini kullanmamamız, hayatta başka bir hatadır. (Listen to your parents)

Dünyanın yalnızca sizin için olmadığını unutmayın. Başkalarına yardım ederek ve başkalarının çıkarlarını göz önünde bulundurarak zihinsel ihtiyaçlarınıza da yardımcı oluyorsunuz. (Help others)

Çok affedelim. Kalplerinde kin ve düşmanlıklar tutanlar bu büyük yükü ölene kadar her zaman kendileriyle taşırlar. Affedin ve unutun. (Forgive and Forget)

Görüşlerinize değer verin ve çevrenizdekilerin uyuşmazlıklarıyla karşı karşıya olsanız bile değerli dünyanızı yaratın. Bu dünya sizin dünyanız, onu istediğiniz gibi yapın. (Go after your principles)

Belki de listeye başka şetler de ekleyebiliriz, ancak genel olarak, ölümden önce nasihat edenlerin sözlerine dikkat ederek , kendimize ve başkalarına bakmamız ve şu andan itibaren eğlenıp ve tüm geçirdiğimiz zamanlardan lezzet almamız anlaşılıyor.

 


 

 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.