Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
20 Nov
ENG45  0

Şirket kârlarını artırma yolları (İkinci bölüm)

 

 

 

Önceki makalada, Şirket kârlarını artırma yollarından bir kaçını söyledik. Başlangıçta, Yeni Zelanda'lı bir yatırımcı olan Steve Jilling gibi bir insanı modeli düşündük ve onun hakkında konuştuk. Yeni kurulmuş olan TeleSign mobil güvenlik şirketini, birkaç çalışanı olan küçük bir şirketten 200 çalışanı bulunan büyük bir kuruma kadar genişledi ve sermayesi her yıl iki katına çıktı.

Burada, 12 çalışanı olan TeleSign ve son dört yılda yaşanmış koşullara dahil bu kadar verimli ve ilerlemiş ve gelişmiş bir firma sahibi olmak için doğru stratejilerin nasıl oluşturulabileceğine dikkat edilmeliyiz. Jillings’in ipuçlarını okumak için www.ENG45.com sitesiyle birlikte olun.

En büyük müşterilerle  iletişime geçin.

TeleSain kullanıcıları büyük İnternet şirketleridir ve Jillings, müşterileriniz büyük şirketler olduğunda  bir sürü sorunlar yaşarsınız konusunda hep uyarı yapıyor; çünkü, mesela çalışanları işten çıkıyor, veya  terfi alıyorlar ve sürekli yerleri değişiyor ve bu böylece iletişiminiz zorlaşıyor.  

Bu sorun için, kuruluş genelinde geniş bir ağ genişletmeye çalışın. En kötüsü, bağlantının sadece bir kişiyle olması ve bu bölümün başka bir yere taşınmış olduğunu söylemesi. "Kuruluşun yapısını bilmelisiniz. Satış ekibimiz, çalışanların raporlarını kimin bildiğini ve bu organizasyondaki her çalışanın pozisyonunu kimin bildiğini bilir. "

Müşterilere odaklanın.

Paranı neler için harcamamanızı bildiğiniz gibi  gelire ulaşmanız için hangi alanlarda yatırım yapacağınızı da bilmeniz gerekir. Yatırım yaptığımız ve müşterilerimizin güvenini kazanmamıza neden olan sektörlerden, müşteri hizmetlerini ve hizmet desteğini sağlıyoruz. Uzun zaman önce yatılı destek sağlamaya karar verdik. Maliyetlidir doğru. Ancak müşteriniz biriyle konuşma isteğinde bulunduğunda, bunu yapabilir. İyi müşteri desteği, müşterilerimize daha fazla güven sağladı. Müşteriler hizmetlerimizi daha fazla kullanmaya ilgi duyuyorlar.

Kârlılığa odaklanın.

Bu yolda, TeleSign bu yıl sermayesini iki katına çıkarmayı ve bunu devam ettirmek istiyor. " Gurur duyduğumuz şey, işimizi karla sürdürmeyi başarmamızdır. Aynı büyümeye sahip birçok şirket başarısız oluyor çünkü çok para yok ediyorlar" diyor Jillings. Aşırı para harcama ile başlatılamayacağını vurguluyor. "Tercihim, gelişmek ve ilerlemek için, İnsanlar ve Personelimizin hizmetlerine para harcamak en iyisidir. Bir masa için binlerce dolar harcamak, herhangi bir yatırım getirisi taşımıyor "dedi.

Işleri insanlara bırakın ve onları serbest bırakın.

Şirketinizin daha hızlı büyümesini isterseniz, başkalarına karşı mümkün olduğunca fazla sorumluluk yüklemeniz gerekir. CEO'nun büyük ölçekli sorunlara zaman ayırması gerekir. Bu başarılı Yeni Zelanda girişimcisi " Benin yönetici yöntemim, şirketin bakış açısını ve yönünü tasvir etmek ve sonra farklı yöneticilerle yakından çalışarak şirketin yolunda olup olmadıklarını group ve bu yoldaysalar işlerini yapmalarını sağlamaktır. " diyor.

Jillings, işlerini doğru yaptıklarından emin olmak için kendisine doğrudan rapor vermeleri gereken kişilerle haftada yarım saat konuşuyor. Diyor ki: "Ben insanları istihdam edip iyi maaş da veriyorum, bu yüzden onların yerine benim çalışmam gerekmiyor. Elbette, kesinlikle operasyonlara girmediğim bir yönetmen de değilim, ancak yöneticilere yaptıkları işi haklı buldıklarına göre bir şans veriyorum. Bu, kendi kendine yeten organizasyonların kaliteli olmasını ve herkesin serbest ve yaratıcı olmasını teşvik etmeyi mümkün kılar."


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.