Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
18 Nov
ENG45  0

Şirket kârlarını artırma yolları (Birinci bölüm)

 

 

 

Steve Jillings, kendi işini TeleSign Mobile Security Company'sinde bir küçük şirket ve birkaç çalışanla başladı ve daha sonra 200 çalışanı olan büyük bir kuruma yükseltti ve sermayesini her yıl iki katına çıkarıyor. Yeni Zelanda'da doğan yatırımcı, son 25 yılda sekiz farklı şirketin kurulması veya satın alınmasında katılmış ve hepsini büyük ve karlı organizasyonlar haline getirmiş. Steve Jillings "Bu yolda Adam ufak yanılıyor ve o kadar çok şey öğreniyor ki sonunda ne yapacağını anlıyor. Sanki bu konuda tüm filmleri izlemiş gibisiniz." diyor. 2010'da Jillings, Internet güvenliğini sağlayan ve sadece 12 çalışanı olan Los Angeles  TeleSign Şirketi Genel Müdürü oldu. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi elde etmeniz için WWW.ENG45.COM sitesiyle devam edin.

Şirket, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki toplam 10 büyük İnternet şirketi arasından dokuz şirkete güvenlik hizmetleri sunma konusunda uzmanlaşmıştır. Jillings bu şirketi devraldıktan sonra, şirketin sermayesini her yıl iki katına çıkarmayı başardı. Şirketin 2012'deki satış miktarı 25 milyon dolardı ve 2014 sonuna kadar 100 milyon satışa ulaşması bekleniyordu, ancak nihai hedefi 2015 yılına kadar borsa için hazırlanmak ve yılda 200 milyon dolar satışları olmaktır.

Burada şunu belirtmek gerekir ki, 12 çalışanı olan ve 4 yıl boyunca olduğu koşullarla TeleSagn gibi bir şirketi böyle verimlili ve gelişmiş bir hale getiren doğru strateji nedir.  Jillings’in ipuçlarını aşağıda okuyup öğreneceğiz.

Rüya gibi bir takımının oluşumu

Uzun yıllar boyunca Jillings, onlarla iyi ilişkisi olan birkaç güvenilir yöneticiyi bir araya toplamış. TeleSign'ın sorumluluğunu üstlenmeyi planladığında, önceki şirkelerdeki takım arkadaşlarını düşünmüş; "Her zaman ana takımın kim olduğunu belirlemek benim ilk işimdir. İyi bir yönetim ekibi kurmalısınız, bu işi mümkün olan en iyi şekilde yapmak için gereken her şeye sahip bir ekibe sahip olmanız gerekir; hepsi de kuruluşunuzu mükemmel bir şekilde inşa etmektir. " diyor.

Jillings, ilk adımın senin gibi büyüyebilecek insanlar bulmak olduğunu söylüyor. Mali Müşavir, Ticaret Geliştirme müdürü, Uluslararası Satışlar ve Genel Müdür Yardımcısı, ve … önceden onlarla çalıştığınız insanlar arasından seçiniz. O, "Ana ekibi, onları tanıdığınız ve onlarla daha önce iyi çalışmış olduğunuz insanlar arasından seçmeniz onemlidir. Bu şekilde, her kişi kendi pozisyonunu biliyor, herkes birbirinin kişiliğini anlıyor ve zayıf noktalarını biliyorlar ve bu daha hızlı büyümenize neden olur. " inanıyor.

Çalışan istihdam etmeyi  her zaman gündeme getirin.

Jillings, "Her zaman yeni yetenekleri  kendimize taraf getiririz. Neyse ki, itibar veya reklam vasitasıyla  nitelikli ve yetenekli  çalışanları bulup ve işe almışız; ancak daima araştırmaya göz atmalıyız." diyor.


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.