Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
26 Oct
ENG45  0

Çalışma verimliliğinizi artan 8 alışkanlık

 

 

 

Herkes işyerinde işlerin daha hızlı ve kolay yapılması için daha odaklanmış şekilde çalışmak istiyor, ancak bazen konsantrasyonun  olmamasına neden olan şeyleri bilmeden işlerimizi yapamıyoruz. Aşağıda, çalışma ortamınızda daha fazla verimlilik ve etkinlik elde etmenize yardımcı olacak bazı ipuçlar bulunmaktadır ve işlerinizi daha kolay yapabilirsiniz.

Çalışma ortamınızı temizleyin ve ayarlayın.

Meşgul ve pis bir çalışma ortamının iş süreçinizi etkilemeyeceğini düşünebilirsiniz, Ancak çevrenizin temiz olması en azından günlük işlerinizi yapmaya  odaklanmanıza yardımcı olur. Kaot ve düzensizlikler  işte olumsuz bir etkisi vardır ve çalışmak için büyük bir engeldir.

Cep telefonundan uzak durun.

Cep telefonu iş yerinde oyalama konusunda önemli bir faktördür ve bir pas veya titreşim sesi sizi kolayca rahatsız edebilir ve en azından birkaç dakika çalışmanızı durdurur.

Her gün spor yaoın.

Spor, hem sağlığınızı geliştirir ve hem günlük verimliliğinizi arttırır. Tabii ki sert ve ağır Sporlar yapmak ve yorgun olmak zorunda değilsiniz, Yürümek gibi basit bir spor, gündelik işlerinizi daha yüksek enerjiyle yapmanız için sizi enerjik hale getirebilir.

Güneş ışığından kullanın.

Araştırma, pencerenin yanında oturan çalışanların daha üretken olduğunu ve başkalarına göre telefona yaklaşık % 10 daha hızlı cevap vermelerini gösteriyor. İlginçtir ki, bu insanlar akıl ve hafızayla ilgili testlerde diğerlerinden daha iyi sonuçlar elde ediyorlar.

Yeterince uyuyun.

İyi bir gece uykusu olması yararlı bir iş gününüzün olmasını sağlar ma aksine,  vücut ihtiyaçlarına göre daha çok uyuyan ve daha az uyuyan insanlarda çalışma verimliliği diğerlerinden düşüktür ve izin alma  ihtimalleri daha yüksektir.

Önemli işlerinizi daha fazla enerjiniz olduğunda yapın.

Gün boyunca aynı seviyede enerjiye sahip olmadığınız doğaldır; bu yüzden daha enerjik olduğunuzda daha önemli işlerinizi yapın ve önemi daha az olan işleri enerjinizin düşmesiyle  karşılaşacağınız saatlere bırakın.

Iş boyunca kısa uykunuz olsun.

Tabii ki, patronlar hikayenin bu bölümüyle aynı fikirde değiller; ancak araştırmalar, iş saatlerinde kısa uykusu olan çalışanların verimliliği daha yüksektir ve  davranışlar ve sinirsel tepkimeler onlarda daha az olmasını gösteriyor.

Verimliliği engelleyen şeylerden uzak durun.

Bu engeller, telefon görüşmeleri, sosyal ağlar, e-posta , internet ve kendi aranızda yaptığınız dedikodular olabilir ve verimliliğinizi düşürüp odaklanmanızı azaltabilir.


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.