Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
12 Oct
ENG45  0

Çalışma saatleri dışındaki etkinlikler

 

 

 

Çalışıyor musunuz? Çalışıyorsanızsa, çalışma saatlerinizden sonra hangi faaliyetleriniz var? Düzgün İşyerinden eve mi gidiyorsunuz?? Başarılı insanlar, hayatlarının sadece günlük işlerini yapmaları değil, belke çalışma saatlerinin ardından hayatlarını değiştiren insanlardır. İşte bu insanların faaliyetlerine kısaca bir göz atalım.

İş yerinizden ayrıldığınızda oayı unutun. ( forget about the workplace)  

Başarılı insanlar işleri bitirdikten sonra kendileri dışında herhangi bir iş endişesini taşımayan insanlardır. Zihnlerini ve kafalarını herhangi bir sorundan özgür bırakıp ve Çalışma ortamının dışındaki her anı kullanmaya çalışıyorlar.

yeri doldurulamaz bir programınız olmasın. (don’t have a rigid schedule)

Hepimiz, örneğin akşam yemeğini belirli bir saatta veya belirli bir saatlerde televizyon ve film izlemek gibi özel günle geçirme alışkanlıklarına sahibiz. Başarılı insanlar, Onlara özel ve eğlenceli bir etkinlik yaranırsa, onu karşılarlar ve günlük ve tekrarlı işler için onu kaçırmazlar.

TV izlememek (No TV)

İşten eve gittiğinizde hemen TV'yi açıp ve önünde oturursanızsa, bu işten kurtulamazsınız. Başarılı insanlara göre, TV, haracadığınız zamanı boşa çıkarır ve size daha fazla yorgunluk kazandırmadan başka herhangi bir yararı yoktur.

Kulübe gitmek (going to the gym)

birkaç saat çalıştıktan ve iş saatı bittikten sonar Kulübe gidip farklı sporlar yapmanın bir sürü yorgunluğa neden olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak , insanlar klübe giderken sonraki faaliyetlerini yapmak için dah iyi oldukları kanıtlanmış. Müzik ve fiziksel aktivite ile birlikte spor kulüpleri, insanı daha eğlenceli  hale getirir.

Eğlenceli faaliyetler için planlama ( planning for fun)

Başarılı insanlar sürekli saatlerce çalışmanın tadını çıkarabilecekleri bir çeşit etkinlik arıyorlar.

Yaşam ortağıyla vakit geçirmek (spending time with your partner)

İster evli ya da bekar, çoğumuz için duygusal olarak ona bağımlı olmamız bir kişi var. Başarılı insanlar bu insanları unutmaz ve onlarla özel zamanlar geçirerek, unutulmaz zamanlar yaratmaya çalışarlar. Romantik ve şiirsel bir ortamda olmaları ve beraber akşam yemeği yemek her zaman programlarından biridir.

Arkadaşlarınızla vakit geçirin (Spending time with friends)

Boş zamanlarımızı geçirmek için arkadaşlar her zaman en iyi seçimdir. Arkadaşlarınızla her zaman her şeyden konuşabilir ve mutlu ve enerjik olabilirsiniz.

Yeterli kadar yatmak (having enough sleep)

İşten ayrılma sonrası faaliyetler bu grup insanları için gerekli olsa da, ancak faaliyetleri uyku saatlerine zarar vermeyecek nitelikte. Geceleri altı ila yedi saat uyumak onlar için gereklidir ve böylece dinlenerek ertesi gün çalışmak için yeterli enerjiyi depoluyorlar.  

Genel olarak, yukarıdaki çalışma saatleri dışındaki faaliyetleri  yaparak, hayatımızı düzgün halden çıkartıp ve kendimiz için her gün iyi zamanlar kaydederiz.

 


 

 

 

Online İngilizce Eğitimi ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.