Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
30 Aug
ENG45  0

Paulo Quillo'dan birkaç değerli cümle

 

 

Hikayeler ustası Paulo Quillo'dan birkaç değerli cümle :

 

Sizi dünyanın en büyük yazarlarından Paolo Quillo'nun eşsiz cümleleriyle tanıştırıyoruz. Bu değerli yazarın yazılarından esinlenin ve kendiniz cümleler yazıp sonra çevirin.

 

1) Kavga beklemiyor. Hayat geriye bakmıyor. Bir hafta, kaderimizi kabul edip etmeyeceğimize karar vermemiz için yeterli zamandan daha fazla bir süre.

(The challenge will not wait. Life does not look back. A week is more than enough time for us to decide whether or not to accept our destiny.)

 

 

2) Duygularını açıklamaya çalışma. Her şeyi yoğun bir şekilde yaşa ve hissettiğin her şeyin, Tanrı tarfından bir hediye olrak kıymetini bil.

(Do not try to explaing feelings. Live everything intensely and treasure what you feel as a gift from God.)

 

 

3) İnsan fırsatların gelmesini bekler, fırsatlar da insanın gelmesini. Fırsatlar bekler, insanlar bekler: Kazanan hep mazeret olur.

(People wait for opportunities and opportunities wait for people; opportunities wait and so do people. But the winner is the excuse.)

 

 

4) Bir şey, bir insanın başına, bir kez gelirse, ikincisi olmaz ama iki defa gelmişse muhakkak üçüncüsü de olacaktır.

(If something happens once there won't be the second time. But if it happens twice there sure be the third time.)

 

 

5) Sen kendini nasıl görürsen, diğer insanlar da öyle görürler.

(You see others the way you see yourself.)

 

 

6) Kimse önümüzdeki birkaç dakika içinde neler olacağını bilmiyor ve yine de insanlar hareket ediyor. Çünkü güvenirler çünkü inanırlar.

(No one knows what is going to happen in the next few minutes, and yet people still go forward, becuase they have trust, because their have faith.)

 

 

7) Bir hayatı yeniden inşa etmek zor değildir. Sadece, daha önce sahip olduğumuz kadar güçlü olduğumuzu bilmek ve arzularımıza ulaşmak için onu kullanmamız yeterlidir.

(It is not difficult to rebuild a life. All we need is to be aware that we have the same strength we had before, and to use it in our favour.)

 

 

8) Şans bizim tarafımızda olduğunda, zamanın çoğundan yararlanmalıyız. Ve şans için her şey yapmalıyız tıpkı o bize yardım etmek için yaptığı gibi.

(We must make the most of the times when luck is on our side and do everything to help it, just as it is helping us.)

 

 

 

 

 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.