Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
2 Oct
ENG45  0

Kıskançlık bu yüzyılın hastalığı...

 

 

 

 

Kıskançlık, kelimede haset , açgözlülük ve ingilizcede Jealousy ve Envy anlamına geliyor.

Kıskançlık hakkında konuşmak istersek kıskançlıkla ilgili birçok düşünce ve öykü var. Bu makalede, kıskançlığın davranışsal özellikler, tutumları ve bu küçük olumsuz duyumdan nasıl kurtulacağımız hakkında biraz konuşmak istiyoruz.

Kıskanç bir kişi, en zor zihinsel hastalığa sahiptir. kıskanç adam, başkalarının mutlu ve iyi bir durumda olmalarından acı çekiyor.

Kıskanç bir kişi, kıskandığı kişiyle aynı nimetlere sahip olup olmadığı önemli değil , yalnızca ve yalnızca kişinin kişiliğini ve ruhunu yok etmeye çalışır.

Kıskanç kişi genellikle korkuyla yaşar, her zaman Pozisyon ve haysiyetinin bazıları tarafından çalındığına inanır. Kıskanç olan kişi kötülük ve bozulma isteği duyar. Bir kişiyi meydandan dışarıya atmakla ve birini yok etmekle pozisyonunu istikrara kavuşturabileceğini düşünüyor. Kıskançların çoğu negatifler.

Kıskanç bir kişinin en büyük sorunu, başkalarının hayatları hakkında yanlış ve abartılmış aramalar peşinde olduğudur. Gittikleri yolun zorluklarını bilmediği halde İnsanların iyiliklerini ve mutluluklarını büyütür. Genellikle mevcut bilgileri çarpıtmaya çalışırlar.

 

 

 

 

Kıskançlık ikiyüzlülüğün bir işaretidir. Kıskançlık, yalnızca kıskanç olan kişinin kendine zarar verir ve Kıskançlığın sonucu,dedikodu ve iftiradır ve kıskanç kişi bunları yaparak kıskandığı kişiyi Kırmaya ve itibarını düşürmeye çalışır.

Yeteneklerine inanan bir kişi gıpta edebilir, ancak bu insanlarda kıskançlık yoktur. Kıskançlık ikiyüzlü insanların işidir, hedeflerin ilerlemesine inanmayan ve yenmek niyetinde olan şahıslar.

Kin tutmak ve düşmanlık, kıskançlığın ilk sebeplerinden biridir. Bir kişiye düşman olan bir kişi, ona zarar vermek için çalışır. Bu insanlar her zaman nefret etmeye  ve düşman olmaya çalışır ve insanlara zarar gelmekten ve onları  yaralı ve mutsuz görmekten  mutlu oluyorlar.

Benlik saygısı istemek başka bir faktördür. Benlik saygısı istemek kendini küçük görmektir. Bizi kıskandığımız kişinin bizi daha önceden olduğu gibi sevmeyeceğinden ve umursamadığından korkuyoruz.

Kibir kıskançlığın bir başka unsurudur. Kendine saygılı ve kibirli insanlar kendilerinden üstün birisini göremezler.

 

 

 

 

Fakat bu  ikiyüzlülük ve insanların arasını bozan hastalığı iyileştirmenin  yolları vardır.

Önce inançlarımızı değiştirelim. Kendimizi feda edelim ve şefkat duygumuzu güçlendirelim.

Kıskançlığın üstesinden gelmede, Kendini tanıma bilgisi bir başka faktördür. Kendimizi ve yeteneklerimizi tanıdığımızda ve kendimizi geliştirmeye çalıştıkça, ilerleme yoluna adım atabiliriz ve kendimizi büyük ve etkili yapmak için başkalarını küçültmeye gerek kalmaz.

Ve elbette kıskanılan insan ile ilgili de bazı çözümler var. Bu durumda sakin kalmak en iyisidir. Aynı kişi gibi davranmak kargaşaya ve rahatsızlığa neden olur.  Önemsememek ve görmezden gelmek ,  bu konularla uğraşmanın en iyi yoludur.

İnsanlara karşı hoşgörü, büyük insanların özelliklerinden biridir.

 

 https://www.eng45.com/enarticles adresinde başka konularla ilgili makalalar okuyabilirsiniz. 


 

 

 

 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.