Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
7 Sep
ENG45  0

Önerilen bir kaç kısa hikaye 1

 

 

 

Öğrenmek için faydalı hikayeler

İngilizceyi iyileştirmenin yollarından biri okumaktır. İngilizce okuduğunuz kitaplar ve makaleler ne kadar çok olursa o kadar hızlı öğrenirsiniz. Okuyarak,  Kelime ve gramerinizi  güçlendirirsiniz. Kitap okumak hem eğitici hem de eğlenceli olmalıdır. Ancak ,her kitap ve hikaye sizin için yararlı mı? İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak bazı kitapları size açıklıyoruz.

 

Charlotte’s web :

Hikaye, yalnız olan ve büyüdüğü zamana kadar hayatı yolunda bulduğu çeşitli arkadaşlar nedeniyle hikayesinin değiştiği bir domuz çocuğuyla ilgilidir. Arkadaşlarından biri olan Spider Charlotte, hayatı üzerinde büyük etkisi olur ve hikaye devam ediyor.

 

Mieko ve Beşinci Hazine :

Hikaye, II. Dünya Savaşı sırasında eli yaralan Mikko adında bir kızla ilgili. Miko, elleriyle Japon el sanatları yapıyordu ve çalışmalarında çok tecrübeli biriydi. Ancak ellerini kaybettikten sonra moralını da kaybeder. Anneannesinin dedesinin evine gidiyor ve arkadaşlarının alayı yüzünden moralını daha çok kaybediyor, ancak büyükanne ve büyükbabası onun güveninin bulmasına ve çalışmalarına devam etmesine neden oluyor. Bu hikaye çok duygusal ve dramatik bir hikayedir.

 

Mango Sokağı'ndaki Ev

Hikaye, Spirens adında Meksikalı bir kızla ilgili. Spearana, ailesi ile birlikte yaşıyor ve sahip oldukları ilk eve taşındıktan sonra konuşlandırılıyorlar. Ev daha küçüktür ve Spiranza hoşuna gitmiyor ve mahalledeki tüm kadın ve kızlardan ayrılıyor. Bu hikaye bu evde ve mahallede yaşanan tüm olayları anlatıyor.

 

Ölmek İçin On Üç Sebep 

Hikaye, liseden eve döndüğünde evinin önünde bir paketle karşılaşan Clay Jensen adlı genç bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Kutuda yedi püskül ve lise kızlarından olan ve son zamanlarda intihar eden Hannah Baker adlı bir kızın el yazısı ve bu notta Hannah, Clay’dan Ses kasetlerini adlarını yazdığı 12 kişeyede vermesini istemiş, yoksa intiharına neden olan Clay'in işlediği tüm suçların ifşa ettiiğini söylemiş. Bu oniki kişiden her birinin hikayenin tamamını içeren bir hikayesi var.

 

Sonraki bölümlerde, kısa bir açıklaması olan diğer faydalı kitaplar tanıtılacaktır.


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.