Sign up Log in
English Language Institute

English Language Institute

speak english
29 Aug
ENG45  0

Müziğin dil öğrenmede rolü

 

 

 

Müziğin dil öğrenmede rolü

Şarkı dinlemenin dil öğrenimi üzerinde büyük bir etkisi olduğunu önermek için güçlü nedenler vardır. Klasik müzik dinlemek, öğrenmede zihni daha aktif hale getirebilir.

Bildiğimiz gibi, şarkılar her zaman yararlı ve güncel kelime ve terimleri içerir ve izleyicileri yerli insanlar olduğuna göre bu şarkılarda güncel terimler ve kelimeler kullanılır.

Ingilizce müziği dinlemeniz, sözcüklerin telaffuzu ve şarkı ritmi üzerinde odaklanmayı ve iyi anlamanızı artıyor.

Müzikte sözcüklerin tekrarlanması, sözcükleri zihninizde kolaylıkla yer almasına neden olur. Dinlediğiniz şiir, müziği ile birlikte zihninizde oyulur ve aklınızda düzenli olarak çalınır. Bu faktör, dil ve sözcükleri öğrenmede öyle etkilidir ki neredeyse öğrenildikten sonra unutulması imkânsızdır.

Müzik, insanın ayrılmaz bir parçası olduğu ve insan ile müzik arasında derin bir ilişki olduğu için, insanın duygularını etkileyebilir ve insanı öyle sakinleştirir ki o halde öğrenmeyi bizim için daha kolay hale getirir. Müzik, duygularımızı çözmenin anahtarıdır ve yanında öğrenme bizim için daha keyifli hale gelir.

Bazı insanlar dil öğrenmenin zor olduğunu ve zaman alıcı olduğunu düşünüyor ancak nerde olurlar olsunlar hiç vakit ayırmadan şarkı dinlerken dil öğrenebiliyorlar ve zamanla tekrar etmeleri çok etkili olabilir.

Öte yandan İngiliz müziği, bize İngiliz kişilerin kültür, düşünce ve duygularını öğretir. İngilizce müziği dinledikten sonra, o şarkıyla ilgili fikir ve görüşlerimizi arkadaşlarımızla paylaşabiliriz.

 

 

 


Important reasons exist that show listening to music has a great impact on learning English. Listening to classical music can activate the mind in learning. As we know, songs contain up to date words and useful phrases. Listening to English songs increases your concentration and understanding of pronunciations and rhythms.

The repetitive nature of words in music causes words to take shape in your mind easily. The songs you are listening to have the ability to set themselves in your mind with their melody and, through the power of music, be played over and over again. This factor is effective in learning English words so much so that after learning, forgetting them will be an impossible task.

Some people think learning English and spending time on it is hard, but by listening to a song anywhere and without spending a particularly amount of time, the possibility to practice English can be present and effective. On the other hand, English music teaches us about the culture, mentality and emotions of English speaking individuals. We can share our opinions and ideas about a particular song with our friends after listening to it, which insures we are rethinking and using dialogue to refresh memory on something particular we have just learned.

 

 

 

 

İngilizce öğretimi online kursu ENG45.com


  Register

Comments (0)

Send Comment


Message

English educational institution 2010-2020.

ooPeg.com © All Rights Reserved.